آزادراه همت- کرج فردا با حضور رئیس جمهوری افتتاح می شود

به گزارش زنگ قلاب بافی، قطعات 2 و 3 آزادراه شهید همت- کرج، فردا (سه شنبه) و با حضور رئیس جمهوری افتتاح می شود.

آزادراه همت- کرج فردا با حضور رئیس جمهوری افتتاح می شود

بهره برداری از قطعه 2 و 3 آزادراه همت-کرج که برای انتقال ساکنان کرج به تهران و بالعکس اهمیت زیادی دارد از سال 88 روی زمین مانده بود.

طول این آزادراه 14.5 کیلومتر است و بهره برداری از آن تاثیر بسیاری در کاهش ترافیک فعلی تهران و استان البرز می گذارد.

حذف گلوگاه های ترافیکی استان البرز و کلیه محورهایی که از غرب کشور به ویژه استان های قزوین، زنجان، تبریز و... وارد این استان می شوند با افتتاح این قطعه فراهم می شد.

با بهره برداری از این آزادراه 35 درصد از بار ترافیکی جاده های مواصلاتی استان تهران و البرز به این آزادراه منتقل خواهد شد.

این پروژه در تابستان سال97 به پیشرفت فیزیکی 80 درصدی رسیده بود اما واحدهای مسکونی در جهت به عنوان معارضین این پروژه ساخت آن را متوقف کرد و نهایتا با اختصاص مبلغ 25 میلیارد تومان برای رفع معارضین، ساخت پروژه ادامه یافت.

با توجه به تاثیر افتتاح آزادراه همت-کرج به عنوان یکی از 5 آزادراه مهم در ساماندهی ترافیک محور تهران- کرج ، تامین منابع و مصالح مورد نیاز این پروژه در اولویت دولت قرار داشت و سرمایه گذار نیز با به کارگیری تجهیزات و ماشین آلات مورد نیاز این پروژه را طبق برنامه زمان بندی پیش می برد.

این آزادراه تکمیل کننده کریدور بین المللی شرق به غرب کشور است که با بهره برداری کامل از آن علاوه بر کاهش زمان سفر و افزایش ایمنی شاهد کاهش بار ترافیکی درون شهری کرج با اتصال محور جدید به محور چالوس و کلاک و تسهیل دسترسی اهالی شمال کرج به استان های شمالی و تهران خواهیم بود.

طول جهت پروژه 14.5کیلومتر با 29 دستگاه پل تیپ با دهانه 102 متر، 8 دستگاه پل خاص با دهانه 199 متر، 2 دستگاه تونل با طول 1076 متر و هر تونل 538 متر است.

منبع: اتاق بازرگانی ایران
انتشار: 15 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 275

به "آزادراه همت- کرج فردا با حضور رئیس جمهوری افتتاح می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آزادراه همت- کرج فردا با حضور رئیس جمهوری افتتاح می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید