آیا باد کولر ماشین و موتور جارو برقی موجب انتقال کرونا می گردد؟

به گزارش زنگ قلاب بافی، همگی می دانیم که این ویروس ناشناخته است و دنیا را به چالش کشانده. در ابتدا یافته های پژوهشگران خبر از جرم سنگین این ویروس می داد و می گفت این ویروس در هوا معلق نمی ماند و بر روی زمین میافتد. به همین علت ضد عفونی کردن کفش ها یکی از راه های جلوگیری از انتقال کرونا شد. بعد از مدتی پژوهشگران ژاپنی تحقیقی درباره علت شیوع بالای این ویروس آغاز کردند. نتایج تحقیقات بر این اساس بود؛ در یک اتاق (بدون تهویه هوا) میکرودراپلت هایی که حاوی اطلاعات بیماری کرونا هستند، از فردی که مبتلا یا ناقل کرونا است به طریق عطسه، بلند صحبت کردن و نفس عمیق کشیدن به تمام افراد سالم حاضر در اتاق انتقال میابد. این نظریه پاسخی درست و علمی به علت آمار شیوع بالای کروناویروس بود؛ اما حالا با توجه به این موضوع که ما همچنان درباره کرونا در حال کشف هستیم، موضوع انتقال کرونا به وسیله کولر ماشین و جارو برقی می تواند درست باشد؟ در ادامه خبرنگاران زندگی به این سوال بر اساس علت و برهان پاسخ خواهد داد.

آیا باد کولر ماشین و موتور جارو برقی موجب انتقال کرونا می گردد؟

شایعات فضای مجازی؛ راه های تازه انتقال کرونا

سیستم مکش جارو برقی به این صورت عمل می نماید که هوا و مواد زاید، با فشار زیاد وارد کیسه جارو برقی شده و سپس هوا از کیسه و یک فیلتر رد می گردد و به بیرون از جارو برقی انتقال میابد. طبق این مکانیسم امکان پخش و انتقال کرونا به وسیله جارو برقی وجود ندارد.

به 2 علت کولر ماشین که از هوای بیرون تغذیه می نماید کرونا را به داخل نمی آورد:

1. هواکش کولر ماشین در کنار چرخ ها واقع شده است و حدود 20 سانت یا بیشتر با زمین فاصله دارد که توانایی کشش ویروس را ندارد.

2. کولر ماشین دارای فیلتر قدرتمندی است که اجازه ورود کرونا را نمی دهد.

تنها راهی که در ماشین ممکن است شما را به کرونا مبتلا کند، وجود یک فرد ناقل یا بیمار به کرونا است. (آن هم در شرایطی که پنجره ها بسته باشند و امکان تهویه هوا وجود نداشته باشد)

منطقی ترین راه برای پیگیری اخبار کرونا تنها منابع رسمی هستند. بهتر است شایعات فضای مجازی را باور نکنیم و حداقل آن را با کسی به اشتراک نگذاریم؛ زیرا اکثریت منبع موثق ندارند و تنها اضطراب را در جامعه ترویج می دهند.

در این باره بخوانید:

واکسن کرونا چگونه به دست ما می رسد؟ آکسفورد پاسخ می دهد

تخفیف های مراکز اقامتی، بازی با آتش کروناست

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 11 آذر 1400 بروزرسانی: 11 آذر 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1292

به "آیا باد کولر ماشین و موتور جارو برقی موجب انتقال کرونا می گردد؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "آیا باد کولر ماشین و موتور جارو برقی موجب انتقال کرونا می گردد؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید