احراز صلاحیت 2 نفر در انتخابات میان دوره خبرگان در قم

به گزارش زنگ قلاب بافی، خبرنگاران/قم 2 نماینده قم از میان 57 ثبت نام کننده شرکت در انتخابات میان دوره مجلس خبرگان رهبری احراز صلاحیت شدند.

احراز صلاحیت 2 نفر در انتخابات میان دوره خبرگان در قم

10انتخابات میان دوره ای پنجمین دوره مجلس خبرگان رهبری و یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی، دوم اسفندماه امسال برگزار خواهد شد. سه کننده از حوزه انتخابیه قم راهی مجلس شورای اسلامی می شوند؛ همچنین این استان یک کننده در مجلس خبرگان رهبری دارد.

مرتضی حیدری فرماندار قم در این ارتباط گفت: از میان 57 نفر ثبت نام کنندگان اولیه برای انتخابات میان دوره ای خبرگان رهبری در قم دو نفر تایید صلاحیت شدند. در همین رابطه 26 نفر دیگر رد صلاحیت شدند. از میان این ثبت نام کنندگان همچنین 29 نفر پیشتر اعلام انصراف نموده بودند.

بنابر آیین نامه انتخابات، فرمانداری ظرف امروز و فردا (1 و 2 بهمن ماه جاری) مراتب را به داوطلبان اعلام و آنها نیز طبق تبصره 2 ماده 16 این آیین نامه سه روز (از 3 تا 5 بهمن ماه) فرصت خواهند داشت اعتراض مکتوب خود را ارائه کنند.

شورای نگهبان نیز از 6 تا 16 بهمن فرصت رسیدگی به شکایات و آنالیز مجدد صلاحیت های داوطلبان انتخابات میان دوره ای خبرگان رهبری را خواهد داشت. در همین حال نتایج آنالیز صلاحیت های نامزدان یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی ایران نیز پیشتر اعلام شده بود.

از 201 نفر نام نویسی شده برای شرکت در رقابت های انتخابات مجلس شورای اسلامی در این استان، صلاحیت 79 داوطلب در قم توسط هیات نظارت تایید و 115 نفر دیگر رد شد و هفت نفر نیز انصراف دادند.

از 201 نامزد ثابت نام کننده در قم، 172 نفر آقا و 29 تن خانم بوده که هیات اجرایی از این تعداد صلاحیت 28 تن را احراز ننموده است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 18 اسفند 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 115

به "احراز صلاحیت 2 نفر در انتخابات میان دوره خبرگان در قم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "احراز صلاحیت 2 نفر در انتخابات میان دوره خبرگان در قم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید