اردوغان: پناهندگان به صورت آزادانه ترکیه را ترک می کنند

به گزارش زنگ قلاب بافی، رئیس جمهور ترکیه در کنفرانس خبری مشترک با نخست وزیر بلغارستان گفت که ترکیه همچنان به حمایت بین المللی از پناهندگان ادامه می دهد و پناهندگان به صورت آزادانه این کشور را ترک می کنند.

اردوغان: پناهندگان به صورت آزادانه ترکیه را ترک می کنند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه شامگاه دوشنبه گفت که به پول اتحادیه اروپا احتیاجی نیست و یونان باید درخواست های پناهندگی را بدون در نظر دریافت ریشه مهاجران قبول کند.

وی که در کنفرانس خبری مشترک با نخست وزیر بلغارستان صحبت می کرد، اضافه کرد: ارتش یونان روز دوشنبه دو مهاجر را کشت و نفر سوم نیز با جراحت های شدیدی روبرو شد.

رئیس جمهور ترکیه اضافه کرد: هیچ کسی حق ندارد ترکیه را به بازی بگیرد و اتحادیه اروپا بر اساس معیارهای دوگانه عمل می کند.

اردوغان گفت: ترکیه همچنان به حمایت بین المللی از پناهندگان ادامه می دهد و پناهندگان به صورت آزادانه کشورمان را ترک می کنند اما تمام جهان و نه فقط اتحادیه اروپا شرایط ترکیه را که میزبان بیش از 4 میلیون پناهنده است درک نمی کند.

ترکیه از اواسط هفته گذشته بعد از آنکه شمار زیادی از نیروهای نظامیش در درگیری با ارتش سوریه و حملات هوایی این کشور و روسیه کشته شدند، اتحادیه اروپا و ناتو را تهدید کرد که اگر در قضیه ادلب از آنکارا حمایت نکنند، مجبور خواهد شد مرزهای غربی خود را به روی ده ها هزار مهاجر بگشاید.

ترکیه پیش از این نیز با اهرم مهاجران و بازگشایی مرزهای خود بر روی آن ها طی چند سال گذشته، اتحادیه اروپا را تحت فشار قرار داده و بعد از ورود سیل عظیمی از آن ها به کشورهای اروپایی، اتحادیه اروپا مجبور شد مبالغی را به ترکیه جهت ممانعت از ورود مهاجران غیرقانونی پرداخت کند.

عمده مهاجران از کشورهای جنگ زده سوریه، عراق، افغانستان و برخی کشورهای منطقه هستند و کشورهای اروپایی نحوه تعامل ترکیه در این قضیه را نوعی باج خواهی می دانند.

.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 31 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 241

به "اردوغان: پناهندگان به صورت آزادانه ترکیه را ترک می کنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اردوغان: پناهندگان به صورت آزادانه ترکیه را ترک می کنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید