انتقاد امیرعبداللهیان از کره جنوبی برای عدم استرداد اموال ایران

به گزارش زنگ قلاب بافی، وزیر امور خارجه کشورمان از ایجاد مشکل در عدم استرداد اموال ایران نزد بانک های کره جنوبی انتقاد کرد.

انتقاد امیرعبداللهیان از کره جنوبی برای عدم استرداد اموال ایران

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی دولت، در تماس تلفنی بعد از ظهر امروز چانگ ایی ینگ وزیر امور خارجه جمهوری کره (کره جنوبی) با حسین امیرعبداللهیان وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران، آخرین تحولات مربوط به دسترسی کشورمان به منابع مالی موجود در کره مورد تبادل نظر و تبادل نظر قرار گرفت.

امیرعبداللهیان در این تبادل نظری تلفنی با تمجید از روابط محبت آمیز دو کشور در دهه های گذشته، بر ضرورت توسعه هر چه بیشتر روابط تأکید کرد.

وی در عین حال از ایجاد مشکل در عدم استرداد اموال ایران نزد بانک های کره به شدت انتقاد کرد.

وزیر خارجه کشورمان خواهان حل هرچه سریع تر مشکل دسترسی کشورمان به اموال خود در کره، در راستای خارج از بن بست حاضر که به دلیل تبعیت از راستا ترسیم شده از سوی آمریکا به وجود آمده است، شد تا امکان دسترسی کشورمان به منابع مالی خود و در پی آن امکان خرید دارو های اساسی و سایر اقلام فراهم شود.

وزیر امور خارجه کشورمان تأکید کرد: متأسفانه به دلیل عدم رسیدگی به مشکل منابع مالی ایران در کره و توقف مراودات تجاری بین دو کشور و حتی محدودیت های ایجاد شده در فرایند تجارت اقلام بشر محبت آمیز، مردم ایران از این شرایط به شدت ناراضی بوده و ادامه وضع موجود برای آن ها غیرقابل تحمل است.

چانگ ایی ینگ وزیر امور خارجه جمهوری کره هم در این تبادل نظری تلفنی با اشاره به روابط دیرینه دو کشور، بر ضرورت حل مسائل روابط تأکید و اظهار کرد: همچنان پیگیر دسترسی کشورمان به منابع مالی خود در کره خواهد بود.

وزیر امور خارجه جمهوری کره همچنین از خبر منتشر شده در خصوص منع ورود کالا های کره ای به ایران ابراز نگرانی کرد و خواهان رسیدگی به موضوع شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 18 مهر 1400 بروزرسانی: 18 مهر 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1235

به "انتقاد امیرعبداللهیان از کره جنوبی برای عدم استرداد اموال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انتقاد امیرعبداللهیان از کره جنوبی برای عدم استرداد اموال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید