انگلیس پس از جدا شدن از اتحادیه اروپا تنها کارگران ماهر را می پذیرد

به گزارش زنگ قلاب بافی، انگلیس با خروج از اتحادیه اروپا جلوی ورود کارگران کم مهارت به این کشور را گرفته و اعلام نموده است که فقط کارگران ماهر که معیار های زبانی را احراز نمایند، را می پذیرد.

انگلیس پس از جدا شدن از اتحادیه اروپا تنها کارگران ماهر را می پذیرد

به گزارش، به نقل از خبرگزاری رویترز، دولت انگلیس اعلام نمود پس از خروج از اتحادیه اروپا تنها کارگران ماهر می توانند به این کشور مهاجرت نمایند و ملزم هستند برای کسب ویزا کار، پیشنهاد شغلی داشته باشند و معیار های زبانی را احراز نمایند.

اوایل ماه فوریه میلادی (11 بهمن) انگلیس رسما به 47 سال عضویت خود در اتحادیه اروپا خاتمه داد و نخستین کشوری شد که از این اتحادیه بیرون آمد. این کشور هم اکنون تا تاریخ 31 دسامبر 2020 وارد دوره زمان بندی انتقالی شده است.

در حالی که شهروندان اتحادیه اروپا می توانند آزادانه در کشور های عضو جابجا شوند و کار نمایند انگلیس با خروج از اتحادیه اروپا جلوی ورود کارگران کم مهارت به این کشور را گرفته و اعلام نموده است که فقط کارگران ماهر را می پذیرد.

پریتی پاتل، وزیر کشور انگلیس در مقاله ای که روز یکشنبه در نشریه سان منتشر شد، اعلام نمود: نظام مهاجرتی جدید ما، شیر ورود کارگران خارجی با مهارت پایین را می بندد.

وی اضافه نمود: از سال آینده، همه کارکنانی که از مهارت برخوردارند باید از امتیاز های کافی برای کار در انگلیس برخوردار باشند. آن ها باید انگلیسی صحبت نمایند، پیشنهاد قطعی کار و مطابق با الزامات دریافت دستمزد را داشته باشند.

مخالفان بر این باورند با توجه به اینکه بعضی بخش ها به شهروندان کشور های اروپایی وابسته اند، محدودیت ها در زمینه مهاجرت می تواند به خدمات دولتی و به ویژه خدمات در زمینه سلامت آسیب برساند. دولت در نظر دارد در بخش هایی که انگلیس در آن ها با کمبود نیرو روبرو است به متقاضیان مهاجرت امتیازاتی دهد.

در دوره انتقال، طبق توافق دولت انگلیس و اتحادیه اروپا، این کشور برای 11 ماه همچنان عضو اتحادیه اروپا می ماند و تنها بطور اسمی از آن خارج شده است. همچنین بیشتر قوانین اتحادیه اروپا تا خاتمه ماه دسامبر(دی ماه 99) اجرایی خواهند بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 169

به "انگلیس پس از جدا شدن از اتحادیه اروپا تنها کارگران ماهر را می پذیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "انگلیس پس از جدا شدن از اتحادیه اروپا تنها کارگران ماهر را می پذیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید