بخشنامه جدید تأمین اجتماعی درباره ارائه خدمات بیمه ای در شرایط کرونایی

به گزارش زنگ قلاب بافی، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی با صدور یک دستور اداری جدید نحوه ارائه خدمات بیمه ای این سازمان را از اول خرداد اظهار داشت.

بخشنامه جدید تأمین اجتماعی درباره ارائه خدمات بیمه ای در شرایط کرونایی

به گزارش زنگ قلاب بافی به نقل از فارس، مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی طی یک دستور اداری، ضمن اشاره به رسیدگی به موقع به درخواست های بیمه شدگان، رضایتمندی مخاطبین و جلوگیری از ازدحام کاری، رعایت دستورالعمل های بهداشتی ستاد ملی مقابله با بیماری کرونا در مورد فاصله گذاری اجتماعی و پیشگیری از تجمع مراجعین و ایجاد شرایط مناسب جهت برگزاری جلسات، رعایت مسائل زیر از سوی واحدهای اجرایی مورد تاکید قرار گرفته است:

1 - از تاریخ 01 خرداد1399 جلسات کمیسیون های پزشکی،شوراهای پزشکی، پزشکان معتمد و مراکز معاینات اولیه متقاضیان موارد خاص بیمه ای دایر می گردد. بنابراین شعب این سازمان موظفند کمافی السابق نسبت به معرفی بیمه شدگان به کمیسیون های پزشکی و مراجع آنالیز استراحت پزشکی و معاینات اولیه اقدام کنند.

2 - آندسته از گواهی استراحت های پزشکی که امکان آنالیز و تائید آنها با توجه به مدارک و مستندات درمانی فراهم است، مقرر شد صرفاً در خرداد ماه امسال توسط شورای پزشکی بدون حضور بیمه شده، پرونده مورد رسیدگی قرار گیرد. گفتنی است پس از سرانجام فرجه زمانی مذکور می بایست طبق روال عادی اقدام گردد .

3 - پرداخت غرامت دستمزد ایام بیماری بیمه شدگانی که استراحت پزشکی خود را در فاصله زمانی 10 اسفند1398 لغایت تاریخ صدور این دستور اداری(29 اردیبهشت) به واحد های اجرائی سازمان ارائه و اطلاعات مربوطه نیز در سامانه تعهدات کوتاه مدت ثبت شده باشد و همچنین برای متقاضیانی که طی بازه زمانی مذکور در درگاه خدمات غیر حضوری درخواست خود را ارائه کرده اند، مشروط به اینکه مدت استراحت 30 روز و یا کمتر بوده و استراحت سرانجام یافته و تداوم نداشته باشد درصورت حصول سایر شرایط مقرر در بخشنامه شماره 14 امورفنی بیمه شدگان، نیازی به طرح این موارد در مراجع پزشکی سازمان نبوده و درصورت رعایت سایر مقررات صدور سند قطعی و تسویه حساب بلامانع است. بدیهی است مقررات این بند شامل افرادی که استراحت های خود را پس از صدور این دستور اداری ارائه می کنند و همچنین مشمولین بندهای (4) و (5) نکات راهبردی بخشنامه موصوف نمی گردد.

4 - آندسته از متقاضیان ادامه بیمه با ماهیت غیر اجباری که در فاصله زمانی10 اسفند1398 لغایت تاریخ صدوراین دستور اداری بدون انجام معاینات پزشکی اولیه در ردیف بیمه پردازان قرار گرفته اند، ضروری است با هماهنگی ادارات کل و مدیریت های درمان به تدریج و حداکثر لغایت شهریور ماه امسال به مراجع مربوطه معرفی تا معین تکلیف شوند.

5 - بیمه شدگانی که سرانجام مهلت اعتراض آنان به رای کمیسیون پزشکی بدوی پس از تاریخ 1 اسفند98 بوده و پیروز به ثبت اعتراض خود نشده اند، در صورت مراجعه حداکثر لغایت شهریور ماه امسال امکان ابلاغ مجدد رای و ثبت اعتراض فراهم است.

6 - کماکان اخذ اثر انگشت در کلیه قراردادها و فرم های مربوط به فرآیندهای ارائه خدمات بیمه ای ضرورتی نداشته لیکن در جهت جلوگیری از تبعات حقوقی ضمن احراز هویت، متقاضیان می بایست نسبت به درج نام، نام خانوادگی و امضای فرم های مربوطه اقدام کنند.

7 - سایر تمهیدات و تسهیلاتی که تا سرانجام اردیبهشت ماه پیش بینی شده بود (مهلت مقرر در برگ پرداخت بیمه شدگان خاص و توافقی، بازرسی های مرتبط با بیمه شدگان و کارگاهی، کارت هوشمند رانندگان و ...) می بایست از تاریخ 01 خرداد1399 طبق روال عادی و با رعایت کلیه ضوابط مربوطه انجام پذیرد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 451

به "بخشنامه جدید تأمین اجتماعی درباره ارائه خدمات بیمه ای در شرایط کرونایی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بخشنامه جدید تأمین اجتماعی درباره ارائه خدمات بیمه ای در شرایط کرونایی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید