برای تسلط بر مرکز تیگرای از توپ و تانک استفاده خواهیم کرد

به گزارش زنگ قلاب بافی، به گزارش خبرنگاران به نقل از رای الیوم، ارتش اتیوپی تهدید به استفاده از تانک و توپخانه برای تسلط بر مرکز اقلیم تیگرای در شمال این کشور کرد و مرحله آینده را بسیار سرنوشت ساز توصیف کرد.

برای تسلط بر مرکز تیگرای از توپ و تانک استفاده خواهیم کرد

با ما همراه باشید و درباره ساعت اینترنتی بیشتر بدانید.

به دنبال شدت دریافت درگیری میان نیروهای ارتش اتیوپی و نیروهای محلی ایالت تیگرای این کشور، ارتش اتیوپی تهدید کرد که برای محاصره و تسلط بر مرکز ایالت تیگرای از توپ و تانک استفاده خواهد کرد.

در همین حال، دیجین تسیجانی، سخنگوی ارتش اتیوپی در سخنانی گفت: مراحل پیش سرنوشت ساز خواهد بود و شامل محاصره مرکز تیگرای با استفاده از تانک و خاتمه دادن به نبرد در مناطق کوهستانی است.

دولت اتیوپی روز شنبه با رد تلاش کشورهای آفریقایی برای میانجی گری اعلام کرده بود که نیروهای اتیوپیایی در پیشروی به سمت مرکز استان تیگرای در شمال اتیوپی که هم اکنون در کنترل نیروهای شورشی قرار گرفته است، شهر دیگری را نیز تصرف کرده اند.

دولت اتیوپی همچنین گفت که نیروهای [شورشیان] مستقر در استان تیگرای در حال تخریب جاده ها و پل ها برای جلوگیری از پیشروی نیروهای اتیوپی به سمت شهر مکله پایتخت این منطقه با حدود نیم میلیون نفر جمعیت هستند.

اما از سوی دیگر، نیروهای شورشی مستقر در منطقه تیگرای برای دشمنان خود که در حال پیشروی به سمت این منطقه هستند، یک جهنم را وعده داده و در عین حال، منکر تخریب پل ها شدند.

گفتنی است که با آغاز درگیریها از روز چهارم نوامبر سال جاری و در مدت زمانی کمتر از یک ماه صدها و حتی احتمالاً هزاران نفر کشته شده و بیش از 30 هزار تن دیگر نیز به عنوان پناهجو به کشور مجاور، سودان گریخته اند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 750

به "برای تسلط بر مرکز تیگرای از توپ و تانک استفاده خواهیم کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برای تسلط بر مرکز تیگرای از توپ و تانک استفاده خواهیم کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید