برنامه های اجرایی شبکه ملی اطلاعات تا یک ماه آینده اعلام می گردد

به گزارش زنگ قلاب بافی، ابوالحسن فیروزآبادی در مصاحبه با خبرنگار مهر، در ارزیابی کلی از شرایط پروژه شبکه ملی اطلاعات در یک سال اخیر و سرعت پیشرفت این پروژه گفت: شورای عالی فضای مجازی در جلسات اخیر خود اهداف عملیاتی شبکه ملی اطلاعات را تا سال 1404 تعیین نموده است.

برنامه های اجرایی شبکه ملی اطلاعات تا یک ماه آینده اعلام می گردد

وی ادامه داد: براین اساس قرار است وزارت ارتباطات ظرف یک ماه آینده، برنامه های اجرایی این سند را به شورای عالی فضای مجازی ارائه دهد.

فیروزآبادی با اشاره به میزان پیشرفت اهداف مدنظر در اجرای شبکه ملی اطلاعات طی سال های گذشته، اعلام کرد: امیدواریم بعد از مصوبه شورای عالی فضای مجازی و برنامه های اجرایی که قرار است وزارت ارتباطات اعلام کند، شاهد سرعت دریافت اجرای پروژه شبکه ملی اطلاعات باشیم.

دبیر شورای عالی فضای مجازی گفت: پیش بینی نمی کنیم که در روزهای باقی مانده تا خاتمه سال 98، شاهد بروز اتفاق خاصی در پروژه شبکه ملی اطلاعات باشیم.

وی با اشاره به برنامه ریزی برای تحقق اقتصاد دیجیتال در کشور که ذیل اهداف کلان شبکه ملی اطلاعات دیده شده است، درباره بعضی نگرانی ها از نحوه سرمایه گذاری خارجی که بتواند منافع ملی را در این پروژه تحت تأثیر قرار دهد، گفت: فعلاً در مصوبه اهداف کلان شبکه ملی اطلاعات، اهداف عملیاتی تا سال 1404 معین شده اما اینکه چه برنامه ها و مقرراتی برای تحقق این اهداف ضروری است، در فازهای بعدی مطرح و آنالیز خواهد شد.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 19 فروردین 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 204

به "برنامه های اجرایی شبکه ملی اطلاعات تا یک ماه آینده اعلام می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه های اجرایی شبکه ملی اطلاعات تا یک ماه آینده اعلام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید