تاکید رئیس جمهوری و مشاور امنیت ملی عراق بر حفاظت از مراکز دیپلماتیک

به گزارش زنگ قلاب بافی، رئیس جمهوری و مشاور امنیت ملی عراق امروز (چهارشنبه) بر اهمیت حفاظت از مراکز دیپلماتیک در این کشور تاکید کردند.

تاکید رئیس جمهوری و مشاور امنیت ملی عراق بر حفاظت از مراکز دیپلماتیک

در بیانیه دفتر اطلاع رسانی برهم صالح رئیس جمهوری عراق آمده است که قاسم الاعرجی مشاور امنیت ملی این کشور امروز با صالح ملاقات کرد و در این ملاقات بر اهمیت حمایت از نظام و حاکمیت آن در اعمال قانون به وسیله دستگاههای امنیتی در راستای تضمین امنیت و ثبات عراق تاکید شد.

در این بیانیه آمده است که دوطرف همچنین بر اهمیت حفاظت از مراکز دیپلماتیک در عراق تاکید کردند، زیرا از تعهدات بغداد براساس منشورها و عرف های بین المللی به شمار می رود. آنها همچنین بر اهمیت جلوگیری از تعرض به این مراکز تاکید کردند، چرا که این امر بر وجهه عراق در محافل بین المللی آسیب می زند.

این بیانیه توضیح داد: در این ملاقات اهمیت تشدید کوشش های امنیتی و اطلاعاتی برای تعقیب هسته های تروریستی داعش و جلوگیری از دادن هرگونه فرصت به افراط گرایان برای برهم زدن امنیت شهروندان و ثبات آنها مورد بحث نهاده شد.

بغداد یکشنبه شب شاهد راکت پراکنی به منطقه سبز این شهر بود. در زمان شلیک راکت به این منطقه، پدافند سفارت آمریکا که در محدود منطقه سبز پایتخت عراق واقع شده است، اقدام به هدف قرار دادن این راکتها کردند. در پی اصابت راکتها به منطقه سبز بغداد به تعدادی از خودروها در این منطقه آسیب وارد شد، ولی تلاف جانی در پی نداشت.

عراق در سال 2017 میلادی پس از سه سال نبرد، پیروزی بر گروه تروریستی داعش را گفت، اما عناصر و هسته های پراکنده این گروه تروریستی هنوز در بعضی مناطق استان های دیاله، کرکوک، نینوا، صلاح الدین، الانبار و بغداد فعال هستند.

نیروهای امنیتی عراق برای پاکسازی کامل این مناطق از وجود این عناصر تروریست کوشش می نمایند. ، ایرنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 9 بهمن 1399 بروزرسانی: 9 بهمن 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 816

به "تاکید رئیس جمهوری و مشاور امنیت ملی عراق بر حفاظت از مراکز دیپلماتیک" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تاکید رئیس جمهوری و مشاور امنیت ملی عراق بر حفاظت از مراکز دیپلماتیک"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید