تولید برق با بازیافت دی اکسید کربن

به گزارش زنگ قلاب بافی، محققان سیستم جدیدی طراحی کرده اند که با بازیافت دی اکسید کربن تولید شده در واحدهای تولید برق می توان الکتریسیته بیشتری تولید کرد.

تولید برق با بازیافت دی اکسید کربن

سیستم جدیدی طراحی شده که می تواند مقداری از کربن منتشر شده توسط واحدهای تولید برق را بازیافت کند تا الکتریسیته بیشتری تولید شود.

طبق گزارشی که در ژورنال CS Sustainable Chemical Engineeringمنتشر شده، واحدهای تولید برق با استفاده از گازهای خروجی از واحدهای تولید برق می توانند انتشار گازهای گلخانه ای را کاهش دهند و همزمان برق بیشتری تولید کنند.

در حالی که تقریبا هیچ روش و منبع انرژی جایگزینی برای حذف کامل انتشار گازهای گلخانه ای وجود ندارد، فناوری بازیافت کربن گامی مهم در جهت کاهش تاثیرات تغییرات آب و هوایی است.

به طور معمول سیستم های دریافت کربن نیازمند انرژی بسیار زیادی هستند به همین دلیل صرفه جویانه نیستند و قابلیت اجرایی ندارند. اما طرح جدید می تواند در دمای پایین تر کار کند و به همین دلیل گزینه ای کارآمد برای واحدهای تولید برق است.

سیستم مذکور که با دمای پایین کار می کند، می تواند گازهای دی اکسید کربن خروجی را دوباره با هیدروژن واکنش دهد تا نوعی مولکول سوخت احتراق پذیر مانند متان یا بنزین به وجود بیاورد.

چنین چرخه ای به واحدهای تولید برق کمک می کند بدون انتشار گازهای گلخانه به اتمسفر، برق بیشتری تولید کنند.،مهر

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 3 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 499

به "تولید برق با بازیافت دی اکسید کربن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تولید برق با بازیافت دی اکسید کربن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید