جهانگیری: فرهنگستان ها راه چاره های مقابله با کرونا را آنالیز نمایند

به گزارش زنگ قلاب بافی، معاون اول رییس جمهور گفت: کرونا علاوه بر سلامت مردم پیامد های مالی فرهنگی سیاسی و اجتماعی داشته و فرهنگستان های کشور به تناسب ارتباط کرونا با زندگی مردم، باید به راه چاره های مقابله بپردازند.

جهانگیری: فرهنگستان ها راه چاره های مقابله با کرونا را آنالیز نمایند

به گزارش گروه سیاسی خبرنگاران به نقل از پایگاه اطلاع رسانی معاون اول رییس جمهوری، اسحاق جهانگیری روز چهارشنبه در جلسه هیات امنای فرهنگستان های جمهوری اسلامی ایران که به ریاست وی برگزار گردید، فرارسیدن میلاد باسعادت مولای متقیان حضرت امیرالمومنین (ع) را تبریک گفت و با اشاره به گزارش های ارائه شده از سوی روسای فرهنگستان های کشور از عملکرد آنان قدردانی کرد.

معاون اول رییس جمهوری با اشاره به گزارش فرهنگستان علوم پزشکی در مورد بیماری کرونا بر حمایت همه بخش ها از تصمیمات وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی برای مقابله با شیوع این بیماری تأکید کرد و گفت: کرونا علاوه بر مسائل سلامت مردم پیامد های زیادی در ابعاد اقتصادی، فرهنگی، سیاسی و به ویژه اجتماعی و زندگی انسان ها داشته است.

جهانگیری اضافه نمود: فرهنگستان های کشور به تناسب ارتباط موضوع کرونا با زندگی مردم باید به مطالعه ابعاد و راه حل های مقابله با تبعات کرونا بپردازند.

معاون اول رییس جمهوری توضیح داد: یکی از بخش هایی که پس از شیوع بیماری کرونا آسیب فراوانی دید بخش هنر و زندگی هنرمندان بود؛ زیرا تمام رشته های هنری وقتی می توانند عرضه شوند که مردم حضور داشته باشند و وقتی به دلیل رعایت ضوابط بهداشتی، برگزاری تجمعات منتفی می گردد، هنرمندان آسیب می بینند و حتی ممکن است بعضی از رشته های هنری به دست فراموشی سپرده شوند.

جهانگیری با اشاره به گزارش ارائه شده در مورد عملکرد فرهنگستان ادب و زبان فارسی گفت: یکی از مطالبات اقوام ایرانی احیای زبان قومی آن ها است، باید در عین توجه به زبان فارسی به عنوان محور همبستگی کشور به مطالبات آن ها نیز پاسخ داده گردد.

در این جلسه که وزرای بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، علوم تحقیقات و فناروی و فرهنگ و ارشاد اسلامی حضور داشتند؛ دستور کار هیات امنای فرهنگستان ها در مورد موضوع اداری، اقتصادی، پشتیبانی و نیز گزارش حسابرسی صورت های اقتصادی ارائه و به تصویب اعضا رسید.

همچنین آقایان مرندی، حداد عادل، داوری اردکانی و اسماعیلی به ترتیب گزارش اهم عملکرد و برنامه های پنج ساله فرهنگستان های علوم پزشکی، زبان و ادب فارسی، علوم و هنر را ارائه کردند.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 28 اسفند 1399 بروزرسانی: 28 اسفند 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 916

به "جهانگیری: فرهنگستان ها راه چاره های مقابله با کرونا را آنالیز نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "جهانگیری: فرهنگستان ها راه چاره های مقابله با کرونا را آنالیز نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید