خبرنگاران تروریسم واقعی اقدامات آمریکا علیه مردم یمن است

به گزارش زنگ قلاب بافی، تهران - خبرنگاران - صدها هزار نفر در صنعاء پایتخت یمن روز دوشنبه با برگزاری تظاهراتی علیه اقدام آمریکا در تحریم جنبش انصارالله اعلام کردند: تروریسم واقعی اقدامات آمریکا علیه یمن است.

خبرنگاران تروریسم واقعی اقدامات آمریکا علیه مردم یمن است

به گزارش خبرنگاران به نقل از المسیره، در بیانیه خاتمهی تظاهرکنندگان صنعاء آمده است: تروریسم واقعی همان اقدامات آمریکا علیه یمن است که از ائتلاف سعودی حمایت سیاسی، نظامی و لجستیکی می کند و مردم یمن را در محاصره زمینی، هوایی و دریایی قرار داده است.

بیانیه می افزاید: دوره قیمومیت خارجی و استعماری بر یمن گذشته است و کشورهای متجاوز دیگر باید از اینکه طرح های خصمانه و فشارهای سیاسی و اقتصادی آن ها می تواند یمن را به عقب بازگرداند، ناامید شوند.

معترضان افزودند: ائتلاف متجاوز آمریکایی در حقیقت همپیمانی تروریست هاست، به طوری که القاعده و داعش نیز در صف کشورهای متجاوز و زیر پرچم آن ها می جنگند.

در بیانیه همچنین آمده است: اقدام سخیف دولت ترامپ که با زشتی ها و جنایاتش خاتمه یافت، مانع ادامه جنگ ملت ما و انجام وظیفه خود برای غلبه بر تجاوزها نخواهد شد.

همچنین تظاهرات مشابهی در دیگر شهرهای یمن از جمله در عمران، ذمار، إب و صعده برگزار شد و مردم در این تجمع ها تحریم انصارالله را محکوم کردند.

وزارت خارجه دولت ترامپ روز 22 دی ماه بیان نمود که قصد دارد نام جنبش انصارالله یمن را در فهرست سازمان های تروریستی قرار دهد. مایک پمپئو وزیر خارجه پیشین آمریکا نیز گفت که وزارتخانه تحت امرش تصمیم خود برای قرار دادن نام انصارالله در فهرست سازمان تروریستی خارجی را به کنگره ابلاغ کرده است.

این تصمیم با مخالفت های گسترده بین المللی و داخلی در آمریکا روبرو شد. 26 عضو مجلس کنندگان آمریکا در نامه ای به پمپئو نسبت به تروریستی خواندن انصارالله یمن اعتراض کردند و خواستار ارائه اطلاعات لازم برای این تصمیم شدند.

در نهایت، آمریکا چند سازمان و گروه بین المللی از جمله سازمان ملل متحد و صلیب سرخ را از تحریم های خود علیه جنبش انصارالله یمن معاف کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا سه شنبه شب در یادداشتی در تارنمای خود بیان نمود که هدف از معافیت ها این است که گروه های امدادرسانی بتوانند از پروژه های انسان محبت آمیز، ایجاد دموکراسی، آموزش و حفاظت از محیط زیست در یمن حمایت کنند.

منبع: ایرنا
انتشار: 17 اسفند 1399 بروزرسانی: 17 اسفند 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 890

به "خبرنگاران تروریسم واقعی اقدامات آمریکا علیه مردم یمن است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تروریسم واقعی اقدامات آمریکا علیه مردم یمن است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید