خبرنگاران میزان بارش های سال زراعی جاری در زنجان 45 درصد کاهش یافت

به گزارش زنگ قلاب بافی، زنجان - خبرنگاران - سرپرست اداره کل هواشناسی استان زنجان گفت: میزان بارش های زنجان در سال زراعی جاری (اول مهر تا پایان آبان امسال) 39 میلیمتر بوده که این میزان نسبت به سال زراعی گذشته 45 درصد کاهش یافته است.

خبرنگاران میزان بارش های سال زراعی جاری در زنجان 45 درصد کاهش یافت

محمدرضا رحمان نیا، روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار خبرنگاران به تحلیل بارندگی های استان زنجان در سال زراعی امسال (مهر و آبان) پرداخت و افزود: میزان بارندگی این استان طی مدت یاد شده نسبت به بلند مدت 28 درصد کاهش نشان می دهد.

وی با بیان اینکه در سال زراعی جاری در هر 2 ماه ابتدای پاییز (مهر و آبان) شاهد کاهش بارش در این استان نسبت به بلند مدت هستیم، گفت: بیشترین بارندگی در شهرستان طارم 53/1 میلیمتر و کمترین بارش نیز در شهرستان زنجان با 33/7 میلیمتر بوده است.

رحمان نیا با اشاره به اینکه بیشترین تغییر نسبت به مقدار نرمال در شهرستان ابهر با 39 درصد کاهش و کمترین تغییر نیز با پنج درصد کاهش در شهرستان ایجرود اتفاق افتاده است، شرح داد: میزان بارش مرکز استان نیز نسبت به دوره آماری 33 درصد کاهش نشان می دهد.

وی، همچنین به افزایش دمای استان زنجان در آبان ماه نسبت به بلند مدت اشاره کرد و افزود: میانگین دمای آبان امسال به میزان 10/4 درجه سانتیگراد بود که نسبت به بلند مدت 2/3 درجه سانتیگراد افزایش داشت.

منبع: ایرنا
انتشار: 4 دی 1399 بروزرسانی: 4 دی 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 752

به "خبرنگاران میزان بارش های سال زراعی جاری در زنجان 45 درصد کاهش یافت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران میزان بارش های سال زراعی جاری در زنجان 45 درصد کاهش یافت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید