خبرنگاران 35 درصد سازه های آبخیزداری منابع طبیعی استان مرکزی سرریز کرد

به گزارش زنگ قلاب بافی، اراک - خبرنگاران - معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی گفت: 35 درصد از سازه های آبخیزداری این استان در پی بارندگی های هفتهاخیر سرریز کرده است.

خبرنگاران 35 درصد سازه های آبخیزداری منابع طبیعی استان مرکزی سرریز کرد

رضا عظیمی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگاران افزود: حوزه های آبخیرداری استان ظرفیت نگهداری 90 میلیون متر مکعب روان آب سطحی را در هر بار آبگیری دارد و این در شرایطی است که تنها در پی بارندگی های بهاره به ویژه هفته اخیر، 35 میلیون متر مکعب روان آب پشت این سازه ها ذخیره شده و با توجه به حجم آب قبلی سرریز کرده اند.

وی ادامه داد: عمده سیلاب های کنترل شده از سوی سازه های آبخیز استان مرکزی مربوط به شهرستان های کمیجان، خنداب، دلیجان و محلات بوده است.

معاون آبخیزداری اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان مرکزی با یادآوری اجرای طرح های آبخیزداری در 12 هزار و 800 نقطه از حوزه های آبخیز استان مرکزی ادامه داد: حدود یک سوم این سازه های در بارندگی های هفته اخیر این استان آبگیری و سرریز کرده اند.

استان مرکزی با 29 هزار و 530 کیلومتر مربع وسعت، یک و 82 صدم درصد از مساحت کشور را به خود اختصاص داده که 70 درصد آن عرصه های منابع طبیعی است.

منبع: ایرنا
انتشار: 20 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 355

به "خبرنگاران 35 درصد سازه های آبخیزداری منابع طبیعی استان مرکزی سرریز کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران 35 درصد سازه های آبخیزداری منابع طبیعی استان مرکزی سرریز کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید