درخشش یک ستاره دنباله دار سبز در نمایی بی نظیر از کهکشان راه شیری، عکس

به گزارش زنگ قلاب بافی، ایسنا نوشت: یک نمای کامل 360 درجه از آسمان در واقعیت مجازی، رد نور صبح کاذب و حضور کم رنگ زمستانی کهکشان راه شیری پر از تشعشات سحابی ها و صورت های فلکی درخشان دوست داشتنی را نشان می دهد.

درخشش یک ستاره دنباله دار سبز در نمایی بی نظیر از کهکشان راه شیری، عکس

صبح کاذب زمانی در ابتدای روز است که با پدید آمدن سفیدی در سمت مشرق به وقوع می پیوندد. در این لحظه شب به سرانجام رسیده و برای اولین بار بعد از سرانجام شب، نور سفیدی در افق پیدا می شود.

این واقعیت مجازی 360 درجه را با وضوح 7K می توان با استفاده از صفحه نمایش رایانه یا تلفن هوشمند مشاهده کرد. اگر از عینک واقعیت مجازی استفاده کنید، می توانید یک تجربه عالی داشته باشید.

نزدیک به نقطه سرسو در مرکز تصویر یک پادتاب (gegenschein) قرار گرفته است که نور بسیار کم فروغی است که ممکن است به صورت توده ای در نقطه مقابل خورشید در آسمان شب دیده شود. این پدیده زمانی اتفاق می افتد که خورشید غبار بین سیاره ای را پراکنده می کند و درخششی وهم آور ایجاد می کند.

سرسو (Zenith) در ستاره شناسی و دانش زمین به جهتی گفته می شود که درست در بالای سر ناظر قرار گرفته است.

همچنین در این صحنه یک بازدیدکننده خارجی از زمین به نام دنباله دار سبز C/2022 E3 (ZTF) دیده می شود که با درخششی متمایل به سبز بر فراز دریاچه آلکووا، در قلمرو آسمان تاریک آلکووا، در پرتغال می درخشید. این دنباله دار نزدیک به افق است و تقریبا کل صحنه دایره ای را یک نور سبز کم رنگ که به سختی قابل مشاهده است، احاطه کرده است.

5858

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 2 تیر 1402 بروزرسانی: 2 تیر 1402 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1679

به "درخشش یک ستاره دنباله دار سبز در نمایی بی نظیر از کهکشان راه شیری، عکس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخشش یک ستاره دنباله دار سبز در نمایی بی نظیر از کهکشان راه شیری، عکس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید