دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان

به گزارش زنگ قلاب بافی، دعای اللَّهُمَّ افْتَحْ لِی فِیهِ أَبْوَابَ الْجِنَان را دعای روز بیستم ماه رمضان نامگذاری نموده اند. از دیگر اعمال مخصوص روز بیستم می توان به خواندن نماز شب بیست و یکم ماه رمضان و برگزاری مراسم احیای شب دوم از شب های قدر در انتهای این روز اشاره نمود.

دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان

دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان

اللَّهُمَّ افْتَحْ لِی فِیهِ أَبْوَابَ الْجِنَانِ وَ أَغْلِقْ عَنِّی فِیهِ أَبْوَابَ النِّیرَانِ وَ وَفِّقْنِی فِیهِ لِتِلاوَةِ الْقُرْآنِ یَا مُنْزِلَ السَّکِینَةِ فِی قُلُوبِ الْمُؤْمِنِینَ

خدای من؛ درهای بهشت را در این روز بر من بگشای و درهای آتش جهنم را بر من ببند و مرا به تلاوت قران پیروز بدار ای کسیکه آرامش را در قلبهای مومنین فرو می فرستی

دیگر اعمال مخصوص روز بیستم ماه مبارک رمضان

  • خواندن نماز شب بیست و یکم رمضان

هشت رکعت (چهار تا دو رکعتی)، در هر رکعت بعد از حمد هر سوره که بخواهی بخوان یک مرتبه.

ثواب: حضرت علی (ع) فرمود: گگردده می گردد از برای او درهای آسمان.

از دیگر اعمال مخصوص این روز می توان به برگزاری مراسم احیا در انتهای شب و سحر روز بیست و یکم به مناسبت فرا رسیدن شب دوم از لیالی پر فیض و برکت قدر اشاره نمود.

روایت شده که در شب بیست و یکم حمّاد بن عثمان بر حضرت صادق علیه السلام وارد شد حضرت سؤال کرد که غسل نموده اى عرض کرد بلى فدایت شوم پس حضرت حصیرى طلبید و حمّاد را نزدیک خود طلبید و مشغول نماز شد و پیوسته آن حضرت نماز خواند و حمّاد نیز خود را به آن حضرت چسبانیده بود و نماز مى خواند تا از نمازهاى خویش فارغ شدند پس آن حضرت دعا کرد و حمّاد آمین گفت تا صبح طلوع کرد آن جناب اذان و اقامه گفت و بعض از غِلْمان خود را طلبید و پیش ایستاد و نماز صبح خواند در رکعت اوّل حمد و قدر و در دویّم حمد و توحید خواند و بعد از نماز مشغول به تسبیح و تحمید و تقدیس و ثناى بر خدا و صلوات بر پیغمبرصلى الله علیه وآله و دعا براى مؤمنین و مؤمنات و مسلمین و مسلمات شد پس سر به سجده نهاد و مقدار یک ساعت بجز نفس چیزى از آن جناب شنیده نشد پس از آن این دعا را خواند لا اِلهَ اِلاَّ اَنْتَ مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَالْاَبْصارِ تا آخر دعا که در اقبالست.

شیخ کلینى روایت نموده که حضرت باقرعلیه السلام در شب بیست و یکم و بیست و سیّم دعا مى خواند تا نیمه شب و بعد از آن آغاز مى نمود به نماز خواندن و بدانکه در هر شب از شبهاى این دهه غسل مستحب است.

روایت شده که حضرت رسول صلى الله علیه وآله در هر شب این دهه غسل مى کرد و اعتکاف در این دهه مستحب است و فضیلت بسیار دارد و افضل اوقات اعتکاف است.

منبع: setare.com
انتشار: 29 بهمن 1399 بروزرسانی: 29 بهمن 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 856

به "دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دعای روز بیستم ماه مبارک رمضان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید