شلیک موشک بالستیک به مقر منطقه سوم نظامی ائتلاف سعودی در مأرب

به گزارش زنگ قلاب بافی، ارتش و کمیته های مردمی یمن با یک فروند موشک بالستیک، مقر فرماندهی منطقه سوم نظامی ائتلاف سعودی در استان مأرب (واقع در شرق یمن) را هدف گرفتند.

شلیک موشک بالستیک به مقر منطقه سوم نظامی ائتلاف سعودی در مأرب

به گزارش زنگ قلاب بافی به نقل از خبرگزاری فارس، ارتش و کمیته های مردمی یمن امروز (پنجشنبه) یک موشک بالستیک به سمت مقر فرماندهی منطقه سوم نظامی ائتلاف سعودی در استان مأرب (واقع در شرق یمن) شلیک کردند.

بر اساس گزارش وبگاه یمن پرس، اصابت این موشک به پایگاه نظامی مذکور صدای انفجار بلندی ایجاد کرد که در سراسر شهر مأرب شنیده شد.

نیروهای ارتش و کمیته های مردمی اخیرا و در پاسخ به حملات مکرر ائتلاف سعودی و مزدورانش اقدام به پیشروی در استان البیضاء در جنوب شرق استان صنعاء پایتخت یمن کردند.

ارتش یمن پس از حمله به منطقه قانیه که تحت کنترل مزدوران ائتلاف سعودی است به پیشروی جدیدی در استان البیضاء در مرکز یمن دست یافتند، این منطقه دروازه مهم استان نفت خیز مأرب شمرده می گردد.

جرقه اولیه درگیری میان ارتش و کمیته مردمی یمن و نیروهای ائتلاف سعودی در جبهه های نهم، الجوف و مأرب از زمانی زده شد که نیروهای ائتلاف سعودی بر خلاف آتش بسی که برقرار بود به سمت مواضع نیروهای صنعاء در جبل بیاض پیشروی کردند و بخش های گسترده ای از آن را گرفتند تا به پایتخت حمله نمایند، اما روز بعد، با پاتک شدید ارتش یمن و پیشروی گسترده آن روبه رو شدند.

با رسیدن نیروهای ارتش و کمیته های مردمی یمن به نزدیکی شهر مأرب و حزم مرکز استان الجوف، حزب اصلاح و دولت مستعفی یمن به ناچار به وساطت های محلی و منطقه ای روی آورده اند تا مانع پیشروی ارتش صنعاء گردد.

طی روزها و هفته های گذشته هم ائتلاف سعودی به رغم ادعای خود در برقراری آتش بس، ده ها عملیات زمینی و هوایی انجام داده است و از همین رو سخنگوی نیروهای مسلح یمن روز آدینه تاکید نمود که پاسخی دردناک در انتظار متجاوزان است.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 430

به "شلیک موشک بالستیک به مقر منطقه سوم نظامی ائتلاف سعودی در مأرب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شلیک موشک بالستیک به مقر منطقه سوم نظامی ائتلاف سعودی در مأرب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید