شکست دادن پرسپولیس غیر ممکن است، نورالهی جادوگر ارتش سرخ است

به گزارش زنگ قلاب بافی، به گزارش خبرنگاران، رقابت های لیگ قهرمانان فوتبال آسیا در فصل 2021 از هفته آینده برگزار می شود. پرسپولیس یکی از نمایندگان ایران در گروه پنجم این مسابقات است؛ گروهی که میزبانی بازی هایش بر عهده تیم گوا از هندوستان است.

شکست دادن پرسپولیس غیر ممکن است، نورالهی جادوگر ارتش سرخ است

گوا که نخستین حضورش در لیگ قهرمانان آسیا را تجربه می کند، مورد توجه رسانه های هندوستانی واقع شده است و شرایط این تیم و حریفانش مدام رصد می شود.

سایت khelnow در گزارشی به بررسی شرایط پرسپولیس پرداخته است و از این نماینده ایران به عنوان تیمی یاد کرده است که شکست دادنش اغلب غیر ممکن است.

در بخشی از گزارش این سایت آمده است: گوا در حالی که نخستین حضورش در لیگ قهرمانان را آغاز می کند، در یک گروه نسبتاً سخت قرار گرفته است؛ جایی که بزرگترین چالش آنها تیم پرسپولیس است. پرسپولیس نه تنها مدافع عنوان قهرمانی لیگ برتر ایران است بلکه همچنین نایب قهرمانی دوره گذشته لیگ قهرمانان آسیا را به دست آورده است. با یک خط حمله انباشته از بهترین استعدادهای آسیا و یک ساختار دفاعی سرسخت، شکست دادن ارتش سرخ اغلب غیر ممکن است.

این سایت سپس به جایگاه و عملکرد پرسپولیس در لیگ برتر و همچنین تاریخچه این باشگاه و عناوینش در گذشته پرداخته و آورده است: در این باشگاه بعضی از بهترین بازیکنان ایران بازی کرده اند از جمله علی دایی بهترین گلزن تاریخ ایران و همچنین نفرات برجسته ای مانند علی کریمی و علی پروین -که همچنین به عنوان بهترین بازیکن آنها محسوب می شود- با بیش از 150 گل از 350 بازی برای این تیم.

سایت مزبور سپس به یحیی گل محمدی سرمربی پرسپولیس اشاره کرده و درباره او نوشته است: گل محمدی ملی پوش سابق ایران از سال 2008 تا به امروز سرمربی بوده و در دو موقعیت مختلف هدایت پرسپولیس را بر عهده گرفته است. با این حال ثابت می شود که قدرت فعلی او بیشتر است زیرا او به ارتش سرخ کمک کرده است که سنگر خود را در لیگ ایران حفظ کند و همچنین در آسیا پیروز شود.

یحیی گل محمدی

پرسپولیس با هدایت گل محمدی، عنوان قهرمانی لیگ برتر در فصل گذشته را نسبتاً راحت به دست آورد و در لیگ قهرمانان آسیا تلاش شجاعانه ای انجام داد. پرسپولیس به لطف تاکتیک های زیرکانه و مربیگری عالی گل محمدی، تیم های بزرگ مثل السد قطر و النصر عربستان را در مرحله حذفی لیگ قهرمانان شکست داد. او پرسپولیس را به یک تیم مهیج برای تماشا با یک سبک هجومی دلگرم کننده تبدیل کرده است اما همچنین خط دفاعی خود را با 10 کلین شیت در این فصل از ارتش سرخ در لیگ محکم کرده است. او در دوره فعلی حضورش در پرسپولیس 69.29 درصد برد کسب کرده است و غول ایرانی با هدایت او در 42 بازی فقط 4 باخت داشته است.

بخش بعدی این گزارش به بازیکنان تاثیرگذار پرسپولیس اختصاص دارد و شهریار مغانلو، احمد نورالهی و سیدجلال حسینی به عنوان نفرات کلیدی در سه پست حمله، خط میانی و خط دفاعی معرفی شده اند:

احمد نورالهی / ‬جادوگر خط میانی پرسپولیس با وجود بازی در پست هافبک میانی مطمئناً بهترین بازیکن خط حمله پرسپولیس در این رقابت ها بوده است. او در 18 مسابقه، 6 گل به ثمر رسانده است و دو پاس گل داده. این موتور، اصلی ترین نیروی محرکه در وسط زمین است. این بازیکن 28 ساله، نه تنها یک بازیکن واقعی در خط میانی است که می تواند در دفاع هم به سختی کار به هم تیمی هایش کمک کند بلکه بسیار خلاق است. حرکت نورالهی و توانایی یافتن هم تیمی ها در فضا او را به حریفی سر سخت برای هر تیمی تبدیل می کند. نورالهی با اعتماد به نفس در لیگ قهرمانان آسیا مصمم است با داشتن موتور خلاقانه پرسپولیس را در خط هافبک در فرم خوب خود حفظ کند.

احمد نورالهی هنگام ضربه زدن به توپ در دیدار با نفت مسجد سلیمان

شهریار مغانلو / ‬ مغانلو ماه گذشته به پرسپولیس آمد اما به نظر می رسد یحیی گل محمدی او را آماده می کند تا در مرحله گروهی لیگ قهرمانان خط حمله تیمش را هدایت کند. مهاجم 26 ساله چهره باتجربه ای است که پیش از بازگشت به ایران در این فصل در تیم سانتاکلارا پرتغال بازی می کرد. یک مهاجم نوک نیرومند که در دوئل های هوایی بسیار قدرتمند است و می تواند کابوس واقعی برای مدافعان تیم گوا در مرحله گروهی باشد.

سیدجلال حسینی / ‬در حالی که ارتش سرخ در این فصل بی رحم ترین خط حمله در لیگ برتر ایران نبوده است اما از نظر دفاعی استثنایی کار کرده. آنها 10 کلین شیت داشته اند و از 19 بازی تنها 10 گل دریافت کرده اند. کاپیتان سیدجلال حسینی بخشی اساسی در حفظ این خط دفاعی غیر قابل نفوذ بوده است. حتی سه سال بعد از بازنشستگی از مسابقات ملی، این مدافع 39 ساله هنوز عملکرد دفاعی مسلطی ارائه می دهد و مهاجمان غیر قابل پیش بینی را به سادگی بی اثر می کند. او نه تنها با دفاع خود سر سخت بوده بلکه تهدیدی شگفت انگیز برای گلزنی تیمش بوده است؛ چهار گل در لیگ!

در بخش پایانی این گزارش هم تاکید شده است که مهار پرسپولیس با دفاع سر سخت و سبک هجومی، کار سختی است و مقابله با این نماینده ایران برای تمام حریفان در گروه چالش سختی خواهد بود.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 13 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 13 اردیبهشت 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1004

به "شکست دادن پرسپولیس غیر ممکن است، نورالهی جادوگر ارتش سرخ است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شکست دادن پرسپولیس غیر ممکن است، نورالهی جادوگر ارتش سرخ است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید