عبدالمهدی درباره سوء استفاده از کرونا برای تنش در عراق هشدار داد

به گزارش زنگ قلاب بافی، فارس نوشت: عادل عبدالمهدی نخست وزیرپیشبرد امور عراق در نشست روز شنبه (4 آوریل) هیأت دولت درباره سوء استفاده از بحران کرونا در عراق برای ایجاد تنش و سردرگمی در اوضاع کشور با اطلاعات دروغین هشدار داد.

عبدالمهدی درباره سوء استفاده از کرونا برای تنش در عراق هشدار داد

به نوشته پایگاه خبری المسله در بیانیه دفتر اطلاع رسانی نخست وزیری آمده است: شورای امنیت ملی عراق، شنبه شب نشست دوره ای خود را به ریاست عادل عبدالمهدی نخست وزیر و فرماندهی کل نیروهای مسلح کشور برگزار کرد و در این نشست تحولات امنیتی و اقدامات پیشگیرانه مربوط به مقررات منع آمد و شد در سایه شیوع ویروس جدید کرونا و سایر مسائل روز که در دستور کار این نشست درج شده بود، بررسی شد و تصمیمات لازم اتخاذ شد.

عبدالمهدی در این نشست تاکید کرد که عراق تدابیر زودهنگامی برای مهار ویروس کرونا اتخاذ کرد و شرایط سلامت و بهداشت و مقررات منع آمد و شد ما در مقایسه با سایر کشورهای جهان که در حال پرداخت بهای اهمال خود در قبال این ویروس هستند، بسیار قابل قبول و خوب است.

وی اضافه نمود: این در حالی است که عراق با شرایط سیاسی سخت و چالش های تروریستی و اقتصادی متعددی از جمله کاهش قیمت نفت روبرو است. پیگیری های به طور مستمر ادامه دارد و آمار مبتلایان و قربانیان را نمی توان پنهان کرد.

نخست وزیر پیشبرد امور عراق از همبستگی عراقی ها در این بحران ، ایفای نقش نیروهای امنیتی که هر روز در راه مقابله با تروریسم و شکست حملات آن، شهید و زخمی تقدیم می کنند و نیز تلاش های وزارت بهداشت و زیرمجموعه های آن و نیز اقدامات اجرا شده برای پاسخگویی به مطالبات اتباع عراقی در کشورهای اروپایی تقدیر کرد.

وی در ادامه درباره تلاش های برخی برای سوء استفاده از بحران جاری در کشور با ارائه اطلاعات دروغین و گمراه کننده برای ایجاد هرج و مرج و سردرگمی در کشور، هشدار داد و بر ضرورت اعتماد عراقی ها به خود، شایستگی ها وتوانمندی هایشان و تداوم تلاش برای مقابله با شیوه ویروس کرونا و افزایش آگاهی ها برای برون رفت از این بحران که همه جهان را تهدید می کند، تاکید کرد.

بر اساس آمار وزارت بهداشت عراق تا دیروز، شمار مبتلایان به ویروس کرونا در این کشور 820 نفر و شمار جان باختگان 54 نفر است.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 5 خرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 324

به "عبدالمهدی درباره سوء استفاده از کرونا برای تنش در عراق هشدار داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عبدالمهدی درباره سوء استفاده از کرونا برای تنش در عراق هشدار داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید