عراق، تکذیب شایعه نامزدی دلشاد بارزانی برای وزارت خارجه، موضع مالکی درباره دولت الکاظمی

به گزارش زنگ قلاب بافی، تکذیب شایعه نامزدی بارزانی برای تصدی وزارت خارجه، اظهارات یک عضو ائتلاف الفتح درباره ادامه اختلافات بر سر وزارتخانه های باقی مانده و موضع نوری المالکی درباره دولت الکاظمی از جمله خبرهای سیاسی عراق است.

عراق، تکذیب شایعه نامزدی دلشاد بارزانی برای وزارت خارجه، موضع مالکی درباره دولت الکاظمی

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه قطری العربی الجدید به نقل از حنین قدو عضو ائتلاف مجلسی الفتح گفت که اختلافات بر سر وزارتخانه های باقی مانده همچنان پابرجاست.

وی اضافه نمود : به نظر من موضوع در دوره ای نه چندان کوتاه و پس از عید فطر تعیین تکلیف خواهد شد.

قدو گفت گزینه معرفی شده برای وزارت دادگستری (خالد شوانی) کسی است که پیشتر و در جریان برگزاری رفراندوم استقلال کردستان، در مقابل ارتش عراق دست به اسلحه برده و لازم است این نامزد خیلی سریع عوض شود. نامزد وزارت خارجه (فواد حسین) نیز از سوی اکثریت اعضای مجلس و به دلایلی مختلف رد شده است.

به گفته وی،حمایت گروه های سیاسی از کاظمی مطلق نیست و این گروه ها فعالیت های کاظمی و دولت او را زیر نظر دارند

موضع نوری المالکی درباره دولت مصطفی الکاظمی

نوری المالکی رئیس ائتلاف دولت قانون در گفتگویی رادیویی گفت ائتلاف دولت قانون و حزب الدعوه موضع صریح و روشنی درخصوص عدم مشارکت در دولت اتخاذ کردند.

وی اضافه نمود ما در جریان مذاکرات مربوط به تشکیل دولت تلاش بسیاری کردیم تا دولتی روی کار بیاید که در چارچوب ضوابطی که از سوی ملت، مرجعیت و نیروهای سیاسی تعیین شده عمل می کند.

نخست وزیر اسبق عراق گفت ائتلاف دولت قانون مخالف سازوکاری بود که نخست وزیر براساس آن انتخاب شد و ما از حامیان اقداماتی هستیم که دولت در زمینه ارائه خدمات و حفظ اعتبار و حاکمیت کشور و نیز تامین امنیت انجام می دهد.

تکذیب شایعه نامزدی بارزانی برای تصدی وزارت خارجه

حزب دموکرات کردستان با صدور بیانیه ای به خبرهای منتشر شده درباره نامزد شدن دلشاد بارزانی، کننده دولت کردستان در آلمان، برای وزارت خارجه عراق واکنش نشان داد.

در این زمنیه محمود محمد سخنگوی حزب دموکرات کردستان گفت: خبرهای منتشر شده در رسانه ها درخصوص نامزدی دلشاد بارزانی برای وزارت خارجه عراق را تکذیب می کنیم. این خبرها ارتباطی با حقیقت ندارد.از رسانه ها می خواهیم که برای خبرهای خود به منابع رسمی مراجعه کرده و از انتشار اخبار کذب پرهیز کنند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 21 تیر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 419

به "عراق، تکذیب شایعه نامزدی دلشاد بارزانی برای وزارت خارجه، موضع مالکی درباره دولت الکاظمی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عراق، تکذیب شایعه نامزدی دلشاد بارزانی برای وزارت خارجه، موضع مالکی درباره دولت الکاظمی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید