عقب نشینی تعدادی از نظامیان سودانی از یمن

به گزارش زنگ قلاب بافی، منابع رسانه ای از عقب نشینی شماری از نظامیان سودانی از یمن، که در ائتلاف جنگی تحت رهبری سعودی مشارکت داشتند، خبر دادند.

عقب نشینی تعدادی از نظامیان سودانی از یمن

به گزارش گروه بین الملل زنگ قلاب بافی به نقل از المیادین، یک منبع مطلع در ساحل غربی در یمن گفت که نیروهای سودانی به منظور آماده سازی برای خروج کامل از ساحل غربی، در حال عقب نشینی تدریجی هستند. به گفته منبع، این نیروها همچنان در پایگاه ائتلاف سعودی در بندر المخا و بخش ذباب در اطراف تنگه باب المندب واقع در جنوب غربی تعز مستقر هستند.

منبع مذکور با اعلام این که سودان شمارنیروهایش را کاهش داده ولی این نیروها کاملا عقب نشینی ننموده اند، اضافه نمود حدود چهار تیپ از نیروهای سودانی، ساحل غربی یمن را ترک کردند و 2 تیپ از این نیروها در این منطقه باقی ماندند.

طبق گفته منبع، کاهش شمار نیروهای سودان در ساحل غربی یمن به دنبال ناتوانی امارات در پرداخت حقوق شان و توقف پرداخت و نیز در نتیجه فشار ملت سودان جهت خروج نظامیان کشورشان از یمن صورت می پذیرد.

یک منبع رسمی در یمن نیز در این باره توضیح داد، با احتساب 1500 سرباز که سودان 4 روز پیش آنها را از ساحل غربی خارج کرد، تا به امروز 7500 نظامی سودانی از مجموع 1200 نظامی در منطقه ساحل غربی عقب نشینی نموده اند و این نیروها مواضع شان را به شبه نظامیان طارق صالح که تحت حمایت امارات در این ساحل است، واگذار نموده اند.

عبدالله حمدوک نخست وزیر سودان هفته گذشته بلافاصله پس از بازگشت از سفر واشنگتن، گفت که سودان شمار نظامیانش در یمن را از 15 هزار سرباز به 5 هزار سرباز کاهش داده است. حمدوک تأکید کرد که نبرد در یمن نمی تواند به صورت نظامی حل و فصل گردد و باید یک راه چاره سیاسی برای آن ایجاد گردد.

محمد ناصر العاطفی وزیر دفاع دولت نجات ملی یمن در صنعا، دوشنبه گذشته به رهبریت سودان هشدار داد که باید تمامی نیروهایش را از یمن در سریع ترین زمان ممکن و پیش از آنکه دیر گردد، خارج کند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 12 بهمن 1398 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 3

به "عقب نشینی تعدادی از نظامیان سودانی از یمن" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "عقب نشینی تعدادی از نظامیان سودانی از یمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید