قوانین، اضافه بار و مقدار بار مجاز در ایرلاین ها و مسیرهای داخلی

به گزارش زنگ قلاب بافی، baggage weight قسمتی مهم در بلیط است که عدم توجه به آن ممکن است تمام معادلات شما را در فرودگاه به هم بریزد! عدد نوشته شده در مقابل این عبارت مقدار بار مجاز در ایرلاین های داخلی و خارجی را برای مسافران معین نموده است. دانستن این موضوع یاری می نماید که از هزینه های گزاف اضافه بار در امان بمانیم.

قوانین، اضافه بار و مقدار بار مجاز در ایرلاین ها و مسیرهای داخلی

مقدار بار مجاز در ایرلاین های داخلی مشخص و مشخص شده است، این مقدار به دو قسمت چمدان ها (باری که تحویل می دهید) و ساک دستی (باری که می توانید با خود به داخل کابین هواپیما ببرید) تقسیم می گردد. چنانچه وزن چمدان های شما بیش از مقدار مشخص شده باشد، طبق قوانین هر ایرلاین باید جریمه آن را پرداخت کنید. در ادامه مقدار بار مجاز در ایرلاین های داخلی و هزینه اضافه بار را مرور می کنیم.

مقدار بار مجاز در ایرلاین های داخلی

.

مقدار بار مجاز در هواپیمایی ایران ایر

هواپیمایی ایران ایر از قدیمی ترین و باسابقه ترین شرکت های هواپیمایی ایران است که زمانی نه چندان دور به عنوان یکی از ایرلاین های برتر جهان شناخته می شد. هر چند که این ایرلاین عظمت گذشته خود را ندارد اما همچنان به عنوانی ایرلاینی امن و پرطرفدار پروازهای خود را به صورت روزانه در جهتهای داخلی و خارجی انجام می دهد.

اگر بلیط هواپیما خود را به وسیله شرکت ایران ایر خریداری نموده اید پیشنهاد می کنیم قبل از بستن چمدان، درباره مقدار بار مجاز در این ایرلاین تحقیق کنید.

مقدار بار مجاز ایران ایر در جهتهای داخلی

مقدار بار مجاز در هواپیمایی ایران ایر با توجه به جایگاه و کلاس نرخی هر هواپیما مشخص می گردد. این مقدار در کلاس اکونومی برای هر مسافر بزرگسال20 کیلو، در کلاس Y، 25 کیلو و در بیزیس کلاس 30 کیلوگرم است.

بچه ها می توانند تا 10 کیلوگرم بار را همراه خود داشته باشند.

وزن بار دستی مجاز در داخل کابین در هواپیمایی ایران ایر

هر مسافر می تواند یک کیف دستی یا ساک، لپ تاپ، گهواره و … را که ابعاد آن کمتر از 115 سانتی متر است را با خود به داخل کابین هواپیما ببرد. وزن کیف برای کلاس پروازی اکونومی 5 و برای بیزینس کلاس 7 کیلوگرم است.

نحوه محاسبه اضافه بار در هواپیمایی ایران ایر

اگر بار شما از مقدار بار اعلام شده بیشتر باشد بایستی جریمه آن را پرداخت کنید. هر یک کیلوگرم بار اضافه مطابق با یک درصد از هزینه بلیط محاسبه خواهد شد.

مقدار بار مجاز در هواپیمایی ماهان

مقدار بار مجاز در هواپیمایی ماهان نیز مانند ایران ایر به نوع جایگاه بستگی دارد. مقدار بار مجاز برای هر مسافر در کلاس اکونومی 20 و در بیزینس کلاس 25 کیلوگرم است. چنانچه وزن بار بیش از موارد گفته شده باشد، ملزم به پرداخت جریمه خواهید شد.

وزن بار دستی مجاز در داخل کابین درهواپیمایی ماهان

هر مسافر می تواند بار دستی که ابعاد آن بیشتر از 115 سانتی متر نباشد را با خود به داخل کابین هواپیما ببرد. وزن بار دستی برای کلاس اکونومی 5 و برای بیزینس کلاس 7 کیلوگرم است. بار دستی انواع کیف، دوربین، لپ تاپ، گهواره و … را شامل می گردد.

نحوه محاسبه اضافه بار در هواپیمایی ماهان

اضافه بار در هواپیمایی ماهان با توجه به جهت پرواز مشخص می گردد. بدین صورت که به ازای هر کیلو بار یک درصد به مبلغ بلیط اضافه می گردد.

مقدار بار مجاز در هواپیمایی آسمان

مقدار بار مجاز در ایرلاین های داخلی تقریبا قوانینی مشابه به یکدیگر دارند. هواپیمایی آسمان نیز که به عنوان 5 ایرلاین برتر ایران شناخته شده و در بیشتر جهتهای پروازی فعال است از این قاعده مستثنی نسیت.

مقدار بار مجاز آسمان در جهتهای داخلی

بر طبق قوانین حمل بار در هواپیمایی آسمان هر مسافر می تواند در کلاس اکونومی تا 20 کیلوگرم و در کلاس بزینس تا 30 کیلوگرم بار را به قسمت مخصوص تحویل دهد. همچنین مسافران مجاز هستند یک ساک دستی 5 کیلویی برای اکونومی و 7 کیلویی برای بیزینس را با خود به داخل کابین ببرند.

نحوه محاسبه اضافه بار در هواپیمایی آسمان

اضافه بار در ایرلاین آسمان مانند سایر ایرلاین ها برای هر کیلوگرم معادل با یک درصد قیمت بلیط هواپیما می باشد. برای در امان ماندن از پرداخت اضافه بار پیشنهاد می کنیم چمدانتان را قبل از رفتن به فرودگاه وزن نموده و از حمل وسایل غیرضروری صرف نظر کنید.

مقدار بار مجاز در هواپیمایی آتا، قشم ایر، کاسپین، وارش و دیگر ایرلاین های ایرانی برای اکونومی کلاس 20 و در بیزینس کلاس 30 کیلوگرم است و اضافه بار هم برای هر کیلوگرم معدل یک درصد قیمت بلیط محاسبه می گردد.

اقلام ممنوعه در تمامی پروازها

حمل تمامی مواد منفجره مانند مایعات قابل اشتعال، مواد شیمیایی، کلاهک های انفجاری، دینامیت، منور، نارنجک، بنزین، گاز، تینر و باروت در داخل چمدان ممنوع می باشد.

میوه، گوشت، سبزیجات و سایر محصولات کشاورزی: بیشتر کشورها در حفظ مواد ارگانیک خود مانند محصولات کشاورزی بسیار حساس هستند، به همین دلیل ورود هرگونه مواد غذایی و سبزیجات و هم چنین بذر گیاهان به داخل بار ممنوع است و پلیس فرودگاه، قوانین سخت گیرانه ای در این مورد دارد.

بیشتر بخوانید …

چگونه بلیط هواپیما خود را بخوانیم؟

خرید بلیط هواپیما برای بچه ها

منبع: ستاره ونک
انتشار: 2 دی 1399 بروزرسانی: 2 دی 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 748

به "قوانین، اضافه بار و مقدار بار مجاز در ایرلاین ها و مسیرهای داخلی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین، اضافه بار و مقدار بار مجاز در ایرلاین ها و مسیرهای داخلی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید