مخالفان در بلاروس خواهان شروع سریع مذاکرات شدند

به گزارش زنگ قلاب بافی، شورای هماهنگی مخالفان بلاروس با انتشار قطعنامه ای، از مقامات مینسک خواست تا فوراً مذاکرات برای حل بحران سیاسی در این کشور را شروع نموده و شرایط برای برگزاری انتخابات ریاست جمهوری جدید را فراهم نمایند.

مخالفان در بلاروس خواهان شروع سریع مذاکرات شدند

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران به نقل از خبرگزاری اینترفکس، شورای هماهنگی مخالفان بلاروس از مقامات این کشور خواست تا سریعاً مذاکرات را آغاز نمایند. این مسئله در قطعنامه ای که روز چهارشنبه در خاتمه نخستین جلسه اعضای این شورا به تصویب رسید، مورد تأکید قرار گرفته است.

به گفته اعضای شورای هماهنگی، تنها راه برای غلبه بر بحران سیاسی کنونی در بلاروس، آغاز مذاکرات فوری و همچنین ایجاد مکانیسم هایی برای برگزاری انتخابات جدید در کشور است.

در این قطعنامه آمده است: فرار از این مذاکرات باعث می گردد تا دولت کنونی مسئول تعمیق بحران سیاسی و مالی در جمهوری بلاروس باشد.

این شورا خواهان آن است تا انتخابات ریاست جمهوری که در تاریخ 9 آگوست (19 مرداد ماه) در بلاروس برگزار گردید، باطل اعلام گردد و شرایط برای برگزاری انتخابات جدید فراهم گردد. به گفته آنها، رأی گیری باید طبق استانداردهای بین المللی و با ترکیب جدیدی از تمامی کمیسیون های فعلی صورت گیرد.

این قطعنامه تعیین نموده است که شورای هماهنگی مخالفان برای تغییر قانون اساسی و سیاست خارجی بلاروس نیست، بلکه تنها خواهان انجام اصلاحات اجتماعی و مالی داخلی است.

پیش از این روز چهارشنبه، الکساندر لوکاشنکو رئیس جمهوری بلاروس بیان کرد که برنامه مخالفان به رهبری سوتلانا تیخانوفسکایا، کشور را به سمت درگیری با روسیه سوق خواهد داد.

این در حالی است که اعضای شورای هماهنگی مخالفان پیش از این یادآور شدند که حفظ روابط مشارکتی، متقابلاً سودمند و واقع بینان با دوجانبه با همه شرکای خارجی، از جمله با روسیه، برای مخالفان بسیار مهم است. و در صورت به قدرت رسیدن، مخالفان بلاروس قصد ندارند توافقات بین المللی موجود با کشورهای شریک، از جمله با روسیه، را کنار بگذارند.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 18 مهر 1399 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 594

به "مخالفان در بلاروس خواهان شروع سریع مذاکرات شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مخالفان در بلاروس خواهان شروع سریع مذاکرات شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید