نماینده عراقی: حضور نظامیان آمریکا مانع اتخاذ تصمیمات مستقل است

به گزارش زنگ قلاب بافی، نماینده ائتلاف الفتح در مجلس عراق با اشاره به کوشش آمریکا برای اشغال مجدد عراق، گفت حضور نظامیان آمریکایی در این کشور، مانع اتخاذ تصمیمات مستقل است.

نماینده عراقی: حضور نظامیان آمریکا مانع اتخاذ تصمیمات مستقل است

به گزارش گروه بین الملل زنگ قلاب بافی، حامد عباس نماینده مجلس عراق از ائتلاف الفتح می گوید آمریکا برای تقویت حضور در عراق و اشغال مجدد این کشور پس از انتقال سامانه پاتریوت به عراق، کوشش می نماید.

عباس در مصاحبه با وبگاه المعلومه شرح داد حضور نظامیان آمریکایی در عراق مانع هر گونه گام برداشتن در جهت دستیابی به استقلال در اتخاذ تصمیمات سیاسی و مالی است و از ایجاد انسجام بین فراکسیون های سیاسی ممانعت به عمل می آورد.

او گفت که حضور آمریکایی ها، عامل تفرقه و ضعف برای عراق است و در نتیجه هر نخست وزیری که به دنبال کسب موفقیت است بایستی مذاکرات با طرف آمریکایی برای اجرایی کردن مصوبه مجلس مبنی بر خروج سریع نظامیان این کشور از عراق را شروع کند.

این نماینده عراقی همچنین توضیح داد: آمریکا به دنبال استمرار حضور خود در عراق است و انتقال سامانه پاتریوت به این کشور نیز این مهم را نشان می دهد، این کار آمریکا به چالش کشیدن ملت و دولت عراق است و بیانگر آن است که آمریکا برای حمایت از عراقی ها نیامده بلکه به دنبال اشغال عراق و اجرای پروژه هایی با هدف تجزیه کشور و ایجاد جنگ داخلی بین ارکان مختلف آن است.

خ

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 2 مرداد 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 433

به "نماینده عراقی: حضور نظامیان آمریکا مانع اتخاذ تصمیمات مستقل است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نماینده عراقی: حضور نظامیان آمریکا مانع اتخاذ تصمیمات مستقل است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید