هیچ کس همه چیز را نمی داند به چاپ دوم رسید

به گزارش زنگ قلاب بافی، به گزارش خبرنگاران(ایبنا)، شجاعی که در سال های اخیر وقت قابل توجهی را به تقلید ادبی برای مخاطبان کودک اختصاص داده است در این اثر نیز با بهره گیری از قصه ویژه از زبان یکی از پیامبران آسمانی سعی نموده است تا موضوعی اخلاقی را برای مخاطبان خود بازگو کند.

این کتاب برای گروه سنی نوجوان به زبان امروزی طراحی شده است، داستانی کمتر شنیده شده از حضرت سلیمان را روایت می نماید که قابل تسری به تمامی شئون مختلف زیستی نیز هست و با تفکر به خوبی در درون فکر آن ها می گشاید.

داستان هیچ کس همه چیز را نمی داند از زبان حضرت سلیمان روایت می گردد. وی تمامی حیوانات را نزد خود جمع می نماید تا از آن ها درباره خوردن آب حیات به وسیله خودش، نظرخواهی کند. همه حیوانات جز یکی با این موضوع موافقت می نمایند و همان یک تن در نهایت پیروز می گردد نظر حضرت سلیمان را برای این مساله تغییر دهد.

هیچ کس همه چیز را نمی داند به چاپ دوم رسید

داستان دارای زبانی بسیار ساده و با روالی منطقی به پیش می رود. گرچه بسیاری از اتفاقاتی که در دل داستان رخ می دهد از نظر عقل انسانی امکان تحقق ندارد؛ اما شجاعی توانسته با ساده نویسی که ویژگی نثر اوست از این موضوع به نفع بیان مفهوم بهره ببرد و در نهایت داستانی را خلق کند که در آن بیان نکته اخلاقی زیبایی در اهمیت مشورت گرفتن و انجام کار به صورت جمعی و با بهره گیری از خرد جمعی دارای اولویت است.

این کتاب در کنار داستان، از تصویرگری های بسیار ویژه ای نیز بهره می برد که بر جذابیت این اثر بسیار افزوده است. این تصویرگری ها به وسیله فرهاد جمشیدی از تصویرگران نامدار ایرانی صورت گرفته است که در کارنامه کاری خود تصویرگری بیش از 400 اثر را داراست. تصویرگری کتاب هیچ کس همه چیز را نمی داند یکی از متفاوت ترین و قابل اعتنا ترین آثار اوست.

وی با بیان اینکه در تصویرگری مستند تاریخی، بیش از هر چیز باید متکی به اشراف و تسلط فرامتنی بود و دریافت مخاطب از این تصویرگری به خلق فضاهای تازه و تکنیک هایی نو با آمیزه ای از خیال دارد و در عین پایبندی به تاریخ، مخاطب را مبهوت هنر خود می نماید.

تصاویر ایجاد شده به وسیله وی در عین مینیاتوری بودن تصاویر کل گرا است و در ترکیب بندی، رنگ خیال آفرینی در حد اعلای خود است. این کتاب را به اعتبار این متن و تصاویرش می توان یکی از آثار فراوری شده در مقیاس بین المللی برای ادبیات کودک و نوجوان ایران به شمار آورد که متن و تصویر آن در کنار هم و با ترکیب شدن توانسته اند یک کتاب ویژه برای نوجوانان خلق نمایند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 14 اردیبهشت 1401 بروزرسانی: 14 اردیبهشت 1401 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1448

به "هیچ کس همه چیز را نمی داند به چاپ دوم رسید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هیچ کس همه چیز را نمی داند به چاپ دوم رسید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید