واشنگتن پست: سیاست فشار حداکثری ترامپ مقابل ایران بازنده شد

به گزارش زنگ قلاب بافی، روزنامه آمریکایی در تحلیلی نوشت که سیاست فشار حداکثری رئیس جمهور آمریکا در مواجهه با ایران با شکست روبه رو شده است.

واشنگتن پست: سیاست فشار حداکثری ترامپ مقابل ایران بازنده شد

به گزارش گروه بین الملل خبرنگاران، روزنامه آمریکایی واشنگتن پست در مطلبی با اشاره به احتمال توافق بلندمدت ایران و چین برای همکاری در زمینه های مالی نوشت: سیاست فشار حداکثری دولت دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا علیه ایران شکست خورده است.

این روزنامه با اشاره به هدف ترامپ از فشار حداکثری به منظور کشاندن ایران بر سر میز مذاکره مجدد درباره برنامه هسته ای نوشت که این سیاست دولت آمریکا راهی به جایی نبرده و ناکام بوده است.

به نوشته واشنگتن پست، اقدام آمریکا در فشار حداکثری علیه ایران باعث عقب نشینی تهران از مواضعش در خاورمیانه نشده است و همچنین نزدیکی بیش از پیش ایران و چین نیز می تواند به منافع آمریکا در منطقه صدمه شدیدی وارد کند و موقعیت چین در خاورمیانه را ارتقا دهد.

این روزنامه آمریکایی در بخشی از مطلب خود نوشته است که در صورت تصویب شدن توافقنامه بلندمدت همکاری های ایران و چین، کوشش های آمریکا برای فشار مالی شدید علیه تهران تضعیف خواهد شد و همچنین باعث افزایش تهدیدات چین در مقابله با نفوذ جهانی آمریکا خواهد شد.

+

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 24 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 542

به "واشنگتن پست: سیاست فشار حداکثری ترامپ مقابل ایران بازنده شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واشنگتن پست: سیاست فشار حداکثری ترامپ مقابل ایران بازنده شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید