ویدئوی دیدنی از لحظه کشف 700 سکه طلا زیر مزرعه ذرت

به گزارش زنگ قلاب بافی، این مجموعه که حالا به نام گنج بزرگ کنتاکی معروف شده، شامل سکه های یک دلاری، ده دلاری و بیست دلاری می گردد که بعضی از آن ها به تنهایی ده ها هزار دلار قیمت دارند.

ویدئوی دیدنی از لحظه کشف 700 سکه طلا زیر مزرعه ذرت

هویت یابندۀ گنج و محل دقیق کشف مخفی نگه داشته شده، با اینحال ویدئویی کوتاه از لحظات یافتن گنج منتشر شده که در آن صدای کشاورز به گوش می رسد که می گوید: این دیوانه کننده ترین چیزیه که تا حالا دیدم.

جزئیات دقیق درباره اینکه این گنج چرا و چطور در اینجا دفن شده هنوز معلوم نیست، اما بعضی نظرات از جانب افراد مختلف در این باره ابراز شده است. رایان مک نات باستان شناس به نشریۀ لایوساینس گفته است که احتمالا این سکه ها در جریان یک حملۀ خاص در دوران جنگ داخلی مخفی شده باشند. مردمان ثروتمند کنتاکی احتمالا بخشی از ثروتشان را مخفی نموده اند تا به دست نیرو های موتلفه (ارتش ایالات جنوبی) نیافتد.

اغلب سکه هایی که گنجینۀ بزرگ کنتاکی را شکل می دهند، دلار های طلایی هستند که بین سال های 1854 تا 1862 ضرب شده اند، هرچند که قدمت بعضی از آن ها به سال 1840 هم می رسد.

از نایاب ترین سکه های این مجموعه می توان به 20 دلاری های طلایی ضرب شده در سال 1863 اشاره نمود که تنها یکی از آن ها که با تصویر دو عقاب ضرب شده، می تواند 400 هزار دلار قیمت داشته باشد.

منبع:رکنا

منبع: فرارو
انتشار: 29 مرداد 1402 بروزرسانی: 29 مرداد 1402 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1700

به "ویدئوی دیدنی از لحظه کشف 700 سکه طلا زیر مزرعه ذرت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ویدئوی دیدنی از لحظه کشف 700 سکه طلا زیر مزرعه ذرت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید