پایتخت 7 و ستون پنجم فرهنگی دشمن

به گزارش زنگ قلاب بافی، پیش تولید سریال پایتخت 7 در حالی آغاز شد که هنوز حواشی فصل قبلی این مجموعه فراموش نشده است.

پایتخت 7 و ستون پنجم فرهنگی دشمن

به گزارش گروه فرهنگی خبرنگاران، فصل هفتم مجموعه تلویزیونی پایتخت در حالی برای نوروز سال 1400 تولید خواهد شد که در فصل قبلی این سریال، اتفاقات تلخی رخ داد که در نهایت به واکنش رئیس سازمان صداوسیما و هشدار وی درباره نقش ستون پنجم فرهنگی دشمن در انحراف محتوایی این سریال منجر شد!

نکته قابل تأمل این است که کلید خوردن هفتمین فصل از این سریال با بازپخش فصل های قبلی پایتخت از شبکه آی فیلم همراه شده است. این شب ها، سریال پایتخت از قسمت اول فصل نخست تا سرانجام فصل ششم، بدون وقفه و پشت سر هم در حال نمایش است. این اتفاق، فرصتی برای ارزیابی تغییرات و مقایسه کیفیت و محتوای این سریال در طول زمان است؛ مدیران سیما و دست اندرکاران نظارت کیفی و تولیدی این سریال می توانند به عینه ببینند که سریال پایتخت چگونه از یک روایت خانواده محور بر پایه عشق و همبستگی خویشاوندی و اقلیمی، رفته رفته، در سه فصل آخر، مشابه فیلم های شبه روشنفکرانه به تقابل خانوادگی و گسست نسل ها و مهاجرت و... آلوده شد!

می توان با مقایسه این فصل ها به طور آشکار مشاهده کرد که سریال پایتخت در فصل های ابتدایی چگونه به زیبایی های احترام به بزرگ تر می پرداخت، اما در دو فصل اخیرش کار را به برخورد فیزیکی و فحاشی اعضای خانواده و خویشاوندان علیه یکدیگر رساند! ناظر کیفی و مشاوران تولید سریال پایتخت باید بررسی کنند که چه اتفاقاتی باعث شد تا آدم های ساده و بی آلایش فصل های اول این سریال که نفرت از مال حرام را به مخاطب آموزش می دادند، در فصل آخر، کار خلاف و ریاکاری و فریب برای رسیدن به پول بیشتر را به مردم آموزش دادند؟

با توجه به اینکه پایتخت 7 هنوز در مرحله پیش تولید قرار گرفته است، می توان با درایت در انتخاب عوامل و نظارت بر مراحل مختلف تولید و تصویربرداری، مانع از تکرار اجرای خواسته های ستون پنجم فرهنگی دشمن در این سریال شد و آن را به هدیه نوروزی سیما به مردم تبدیل کرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 768

به "پایتخت 7 و ستون پنجم فرهنگی دشمن" امتیاز دهید

1 کاربر به "پایتخت 7 و ستون پنجم فرهنگی دشمن" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پایتخت 7 و ستون پنجم فرهنگی دشمن"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید