پروتکل های کرونا، از سرماخوردگی و آنفولانزا هم پیشگیری می نمایند

به گزارش زنگ قلاب بافی، کارشناسان می گویند که رعایت پروتکل های بهداشتی، شما را در برابر کرونا، سرماخوردگی و آنفولانزای فصلی در پاییز و زمستان محافطت می نماید. طبق تجربه، استفاده از ماسک در تایوان تا 75 درصد از انتقال ویروس آنفولانزای فصلی پیشگیری کرد.

پروتکل های کرونا، از سرماخوردگی و آنفولانزا هم پیشگیری می نمایند

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایرنا، کارشناسان شرح می دهند که سرماخوردگی، آنفولانزا فصلی و کروناویروس همگی با انتقال قطره شیوع می یابند. به همین دلیل است که ماسک زدن و رعابت فاصله اجتماعی از انتقال این بیماری ها جلوگیری می نمایند. همان اقدامات احتیاطی اجرا شده برای پیشگیری از ویروس کرونا در برابر سرماخوردگی و آنفولانزای فصلی نیز پیشگیری می نماید. دکتر ویلیام شافنر، کارشناس بیماری های عفونی در دانشگاه وندربیلت در تنسی به هلث لاین گفت: سرماخوردگی، آنفولانزای فصلی و کرونا همه آنها ویروس های تنفسی هستند. بین آنها تفاوت هایی وجود دارد؛ اما اساساً همه آنها به یک شیوه منتقل می شوند.

انتقال بیماری های تنفسی به دو دسته انتقال قطره و انتقال هوا تقسیم می شوند

دکتر دین بلومبرگ، رئیس بیماری های عفونی بچه ها دانشگاه کالیفرنیا دیویس به هلث لاین گفت: عوامل بیماری زا ویروس ها تا ساعت ها در هوا معلق می مانند؛ بنابراین راه چاره پیشگیری از سه بیماری ویروسی سرماخوردگی، آنفولانزای فصلی و کرونا ویروس تنها حفظ فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک است. دکتر جیمه فریدمن، متخصص اطفال در سن دیگو به هلث لاین گفت: قطرات تنفسی طبیعی که ویروس هایی مانند سرماخوردگی، کرونا یا آنفلوانزا را حمل می نمایند، عظیم هستند و به طور معمول با تماس مستقیم یا وجودشان در ناحیه ای به هر روشی، باعث عفونت می شوند.

کارشناسان باور دارند که سرماخوردگی و آنفلوانزای فصلی رایج، هر دو از طریق قطره های عظیمتر منتقل می شوند. اگر چه هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری در خصوص کرونا وجود دارد، آن هم به شیوه سرماخوردگی و آنفولانزا گسترش یافته است. بلومبرگ می گوید: احتمالا حداقل دو سوم انتقال ویروس کرونا، از جهت تنفسی از طریق قطره است.

چرا ماسک ها مهم هستند؟

کارشناسان می گویند: استفاده از ماسک از انتقال قطره های بیماری زا جلوگیری می نماید. به همین علت، پوشیدن ماسک اهمیت بسیاری برای ما دارد. بلومبرگ می گوید: منطقه تنفسی خود را ایمن نگه دارید. ویروس از 1.5 تا 2 متر بیشترین اثر را خواهد داشت و عوامل بیماری زا ممکن است از افراد ناقل بدون علامت به شما انتقال یابند. همیشه باید فاصله خود را با دیگران حفظ نموده و از ماسک بهره ببرید. ماسک ها نه تنها از انتقال بیماری دیگران به شما مانع می شوند؛ بلکه از انتقال ویروس های آشکار و پنهان شما به دیگران نیز جلوگیری می نمایند. دقت کنید که اگر جراحت و بریدگی در سطح پوست خود دارید مانند روی دست، روی صورت و دیگر نقاطی که با محیط های عمومی بدون محافظ در تماس هستند را پانسمان کنید تا خوب شوند؛ زیرا ممکن است ویروس ها از جراحات نیز وارد بدن شوند و ما را آلوده سازند.

چگونه ماسکی بپوشیم؟

کارشناسان می گویند: ماسک موثر، ماسکی است که دو یا چند لایه دارد، مانند ماسک های جراحی که چند لایه هستند. نحوه پوشیدن ماسک در مکان های عمومی نیز اهمیت دارد. ماسک باید روی بینی و دهان را بپوشاند و تا روی گونه ها و زیر چانه امتداد داشته باشد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 26 آبان 1399 بروزرسانی: 26 آبان 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 672

به "پروتکل های کرونا، از سرماخوردگی و آنفولانزا هم پیشگیری می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پروتکل های کرونا، از سرماخوردگی و آنفولانزا هم پیشگیری می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید