پیشرفت 19.7 درصدی هسته کلیدی توسعه زیرساخت های کالبدی

به گزارش زنگ قلاب بافی، رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از پیشرفت 19.7 درصدی هسته کلیدی توسعه زیرساخت های کالبدی سند تدبیر توسعه استان در سال 99 اطلاع داد.

پیشرفت 19.7 درصدی هسته کلیدی توسعه زیرساخت های کالبدی

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی از پیشرفت 19.7 درصدی هسته کلیدی توسعه زیرساخت های کالبدی سند تدبیر توسعه استان در سال 99 اطلاع داد.

به گزارش خبرنگاران آذربایجان شرقی، داود بهبودی در حاشیه دوازدهمین و آخرین جلسه شورای برنامه ریزی و توسعه استان در سال 99 در گفت وگو با خبرنگاران به ارائه گزارش عملکرد هسته کلیدی توسعه زیرساخت های کالبدی اشاره و اظهار کرد: سند تدبیر توسعه شامل 14 هسته کلیدی و 68 پروژه است که توسعه زیرساخت های کالبدی از مهمترین هسته های این سند به شمار می رود.

وی اضافه نمود: این هسته در سه فصل حمل و نقل، انرژی و منابع آب دارای 25 پروژه بوده و این پروژه ها با برنامه ریزی های اجرا شده در سال آینده با شتاب بیشتری پیگیری خواهد شد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی ابراز داشت: در این جلسه 21 عنوان مصوبه کارگروه امور زیربنایی مطرح شد و به تصویب شورای برنامه ریزی رسید.

پروژه انتقال آب ارس به تبریز با جدیت پیگیری می گردد

بهبودی در بخش دیگری از صحبت های خود یادآور شد: یکی از پروژه های مهم استان که در سند تدبیر توسعه و سایر اسناد بالادستی قید شده انتقال آب ارس به تبریز است؛ این پروژه در گذشته عمدتا در قالب EPCF و فاینانس خارجی پیش می رفت که تامین فاینانس آن به دلیل تحریم ها و سایر محدودیت ها دچار مشکل شد و نتوانست پیشرفت لازم را داشته باشد.

وی ادامه داد: طی چند ماه گذشته تفاهم نامه ای با قرارگاه خاتم الانبیا جهت مشارکت در این پروژه منعقد شد و شرکت آب منطقه ای به عنوان دستگاه اجرایی پیگیر هماهنگی های لازم بوده است؛ اما اخیرا با تغییر فرمانده قرارگاه محتمل است در پیشرفت کار اندکی وقفه پیش آید که قرار شد آقای استاندار ضمن دیدار با فرمانده جدید موضوع را به پایان برسانند.

بهبودی در ادامه با اشاره به تنش آبی تبریز در تابستان امسال اذعان داشت: با پیگیری های مستمر مسوولین استانی و انعکاس حساسیت موضوع تنش آبی در تبریز بنا به پیشنهاد وزارت کشور، تایید سازمان برنامه و بودجه و تصویب هیات وزیران، مبلغ 45 میلیارد تومان به صورت تملک دارایی های سرمایه ای، برای اجرای خط انتقال آبرسانی از نهند به تبریز، حفر 30 حلقه چاه در نهند و نیز افزایش ظرفیت ایستگاه پمپاژ شماره 5 آبرسانی زرینه رود به تبریز در اختیار سازمان مدیریت و برنامه ریزی استان قرار می گیرد.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی آذربایجان شرقی اذعان داشت: دستگاه های اجرائی مربوطه در این زمینه اقدامات و عملیات اجرائی لازم را پیگیری خواهند کرد.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 2 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 2 اردیبهشت 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 986

به "پیشرفت 19.7 درصدی هسته کلیدی توسعه زیرساخت های کالبدی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیشرفت 19.7 درصدی هسته کلیدی توسعه زیرساخت های کالبدی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید