کرونایی های خلخال با گیلان ارتباط داشتند

به گزارش زنگ قلاب بافی، رئیس دانشکده علوم پزشکی و خدمات بهداشتی، درمانی خلخال گفت: منشاء اصلی بیماری کرونا در این شهرستان مسافرانی هستند که از خلخال به استان گیلان سفر کرده و یا از این استان به خلخال آمده اند.

کرونایی های خلخال با گیلان ارتباط داشتند

به گزارش زنگ قلاب بافی آنلاین به نقل از ایرنا، دکتر ابوالفضل باقری، دوشنبه 19 اسفند در گفت و گو با زنگ قلاب بافی اضافه نمود: در حال حاضر از مجموع 7 نفر مبتلا به ویروس کرونا در این شهرستان سه نفر اهل خلخال در استان اردبیل هستند که به استان گیلان مسافرت داشته اند و چهار نفر هم اهل گیلان هستند که از این استان به شهرستان خلخال سفر کرده اند.

باقری گفت: از زمان ورود ویروس کرونا به کشورمان و مشاهده موارد مشکوک در این شهرستان تا به امروز از مجموع از 7 نفر مبتلا به بیماری کرونا در این منطقه سه نفر بهبود یافتند و چهار نفر دیگر نیز فعلا در بیمارستان بستری هستند.

وی تنها راهکار مطمئن برای پیشگیری از افزایش مبتلایان به این ویروس در این منطقه را اجرای درست و قاطع طرح مسدود کردن راه های منتهی به استان گیلان ذکر کرد.

باقری اظهارداشت: آمار همه گیری در استان گیلان به شدت بالاست و از همه اهالی شهرستان خلخال درخواست می کنیم که از مسافرت به استان گیلان خودداری کنند و امیدواریم اهالی گیلان نیز رعایت حال مردم خلخال را کرده و به این شهرستان تا بهبود شرایط سفر نکنند.

رئیس دانشکده علوم پزشکی خلخال به استقرار 15 نفر از اعضای گروه های قرنطینه این دانشکده در ورودی جاده خلخال - اسالم اشاره کرد و اضافه نمود: مسافرانی دور از چشم ماموران مستقر در این ایست بازرسی می خواهند وارد این شهرستان شوند که باید هوشیار بود.

وی گفت: اجرای طرح مسدود شدن جاده اسالم باید بصورت 24 ساعته و با دقت و وسواس خاصی اجرا شود، چرا که خیلی ها در ساعات نیمه شب و یا ساعات خلوت راه که کنترلی در جاده وجود ندارد به سمت خلخال حرکت کرده و جان شهروندان را در مخاطره قرار می دهند.

خلخال در جنوب اردبیل و در همسایگی استان گیلان قرار گرفته است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 7 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 256

به "کرونایی های خلخال با گیلان ارتباط داشتند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونایی های خلخال با گیلان ارتباط داشتند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید