کرونا تا زمانی که ریشه کن نشود خطرناک است، خاتمه یک اپیدمی به آسانی قابل پیش بینی نیست

به گزارش زنگ قلاب بافی، فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به فرایند افزایش مبتلایان به کرونا در کشور، گفت: هنوز ویروس کرونا در کشور وجود دارد و تا زمانی که ریشه کن نشود، خطر از بین نمی رود.

کرونا تا زمانی که ریشه کن نشود خطرناک است، خاتمه یک اپیدمی به آسانی قابل پیش بینی نیست

به گزارش گروه اجتماعی خبرنگاران، علیرضا زالی فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به افزایش آمار مبتلا به بیماری کرونا در کشور، اظهار کرد: در جریان عادی سازی در کشور، ممکن است خطر جدی تری در انتظار باشد.

وی ادامه داد: به هر حال هنوز ویروس در کشور وجود دارد و تا زمانی که ریشه کن نشده یا با ساخت واکسن فرایند مصون سازی در پیش گرفته نشود، خطر از بین نمی رود.

زالی اضافه کرد: با افزایش تردد، آلودگی سطوح تماسی بیشتر می شود که این امر ممکن است منجر به ایجاد فرایند متفاوتی از ابتلا به این بیماری نسبت به قبل شود و با توجه به دوره نهفتگی ویروس، آثار آن در روز های آینده بروز می کند.

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران کماکان بر لزوم رعایت بهداشت فردی و عمومی تأکید کرد و اضافه کرد: علی رغم کاهش انگیزه و ایجاد احساس خستگی در مردم، رعایت اصول اولیه بهداشت همچنان توصیه می شود؛ چراکه در هر صورت سلامت بسیار اهمیت دارد.

وی با اشاره به انتشار خبری مبنی بر ریشه کنی ویروس کووید-19 تا 27 اردیبهشت ماه در ایران بر اساس نتیجه یک تحقیق علمی در سنگاپور، اظهار کرد: پایان یک اپیدمی به آسانی قابل پیش بینی نیست.

زالی متذکر شد: نمی توان به قطعیت در خصوص یک پژوهش در خارج از کشور نظر داد و بهتر است به گزارش های میدانی در داخل کشور اکتفا کنیم.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 13 تیر 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 403

به "کرونا تا زمانی که ریشه کن نشود خطرناک است، خاتمه یک اپیدمی به آسانی قابل پیش بینی نیست" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کرونا تا زمانی که ریشه کن نشود خطرناک است، خاتمه یک اپیدمی به آسانی قابل پیش بینی نیست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید