یوسفیان ملا: مدیریت تعارض منافع به سرنوشت سایر قوانین دچار نشود

به گزارش زنگ قلاب بافی، یک نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی گفت: باید مراقبت شود که طرح مدیریت تعارض منافع وقتی به قانون تبدیل شد، به سرنوشت سایر قوانین دچار نشود.

یوسفیان ملا: مدیریت تعارض منافع به سرنوشت سایر قوانین دچار نشود

عزت الله یوسفیان ملا در گفت وگو با خبرنگاران، با اشاره به تصویب کلیات طرح مدیریت تعارض منافع در مجلس، اظهار کرد: باید هدف از دلایل تهیه طرح و قوانین به صورت شفاف اعلام شده تا مشخص شود قوانین چگونه جوابگوی مسایل و مسائل کشور خواهند بود.

وی ادامه داد: اگر می خواهیم قانون مدیریت تعارض منافع پیروز شود، نباید اجازه دهیم به سرنوشت سایر قوانین دچار شود.وقتی قانونی تصویب می شود و وظایفی را بر عهده دستگاه ها می گذارد، آن دستگاه ها به سوی ایجاد تشکیلات و سمت های تازه می فرایند و بار اقتصادی ایجاد کرده، ولی قانون به درستی اجرا نمی شود. اگر این شرایط رعایت شود، این قانون تا حدودی می تواند مسائل کشور را حل نماید.

این نماینده ادوار مجلس شورای اسلامی با اشاره به تشکیل معاونت اقتصادی در وزارت خارجه گفت: معاونت های این وزارتخانه 4 سال پیش بهم خورد و معاونت اقتصادی ایجاد شد، اما این اقدامات چه نتیجه ای داشت و کدام قرارداد خارجی و درآمد برای کشور حاصل شد؟

یوسفیان ملا در خاتمه گفت: پیشنهاد من برای اجرای درست قانون مدیریت تعارض منافع این است که تشکیلات و بار اقتصادی تازهی ایجاد نشود و با استفاده از همین ظرفیت و نیروهای دستگاه ها این قانون اجرا شود. اگر دستگاه ها برای اجرای این قانون به سمت جذب نیروی تازه، ایجاد تشکیلات، ساختمان،خودرو و سفر خارجی بفرایند، قانون مدیریت تعارض منافع کارایی لازم را نخواهد داشت.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 دی 1400 بروزرسانی: 2 دی 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1314

به "یوسفیان ملا: مدیریت تعارض منافع به سرنوشت سایر قوانین دچار نشود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "یوسفیان ملا: مدیریت تعارض منافع به سرنوشت سایر قوانین دچار نشود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید