برخورد فدراسیون کشتی با با وزن کم کردن کشتی گیران نونهالان

به گزارش زنگ قلاب بافی، سرپرست دبیری فدراسیون کشتی از برخورد با عوامل کم کردن وزن کشتی گیران نونهال اطلاع داد.

برخورد فدراسیون کشتی با با وزن کم کردن کشتی گیران نونهالان

به گزارش خبرنگاران و به نقل از سایت فدراسیون کشتی، ابراهیم مهربان گفت: با توجه به تأکید فراوان رئیس فدراسیون کشتی و حساسیت رده نونهالان به اسم رده سنی سرنوشت ساز برای کشتی گیران، فاصله ساعت وزن کشی و برگزاری مسابقات کشتی آزاد و فرنگی نونهالان قهرمانی کشور از دو ساعت و نیم به یک ساعت کاهش پیدا کرد.

وی ادامه داد: این کار به علت این بود که مربیان اقدام به کم کردن وزن کشتی گیران خود نکنند و به تمام هیئت های کشتی استان ها ابلاغ نموده ایم در صورت مشاهده وزن کم کردن کشتی گیرانشان، مربی آنها حداقل یک سال محروم و حداکثر امتیاز هم از مجموع امتیازات عملکرد سالیانه آن هیئت کسر خواهد شد.

مهربان توضیح داد: هدف فدراسیون از برگزاری رقابت های نونهالان قهرمانی کشور صرفا بحث قهرمانی نیست، بلکه می خواهیم که کشتی گیرانی که در ابتدای راه خود در کشتی قرار دارند، آسیب نبینند و با حضور در چنین مسابقاتی، به بار فنی و تجربه آنها افزوده گردد.

سرپرست دبیری فدراسیون گفت: کشتی گیر نونهال در ابتدای راه قهرمانی قرار گرفته است و مهمترین مسئله برای ما نحوه صحیح آموزش و بحث فنی آنها است و اگر کشتی گیران در این رده سنی درگیر معضل وزن کم کردن شوند، قطعا عمر قهرمانی کوتاهی خواهند داشت.

مهربان با اشاره به اینکه ویروس کرونا نزدیک به 2 سال است که ورزش را تحت تأثیر قرار داده گفت: متأسفانه به علت شیوع ویروس کرونا تمرینات و مسابقات کشتی آنطور که باید برگزار نشده و کشتی احتیاج به پویایی و حضور نیروی جوان دارد و به همین علت برگزاری رقابت های قهرمانی کشور نونهالان برای ما از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی اظهار داشت: از هیئت کشتی استان لرستان به علت میزبانی رقابت های کشتی آزاد و فرنگی نونهالان قدردانی می کنیم و امیدوارم با برگزاری این مسابقات روح تازه ای به کالبد کشتی کشور دمیده گردد.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 27 شهریور 1400 بروزرسانی: 27 شهریور 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1212

به "برخورد فدراسیون کشتی با با وزن کم کردن کشتی گیران نونهالان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برخورد فدراسیون کشتی با با وزن کم کردن کشتی گیران نونهالان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید