بهترین سیستم حمل و نقل جهان در 3 شهر آسیایی ، ویژگی های 5 شهر جهان که بهترین حمل و نقل عمومی را دارند

به گزارش زنگ قلاب بافی، بعضی از شهرهای جهان به دلیل مواردی همچون قیمت مناسب، بازدهی بالا، راحتی و قابل دسترس بودن، به عنوان بهترین دارندگان سیستم حمل ونقل عمومی شناخته می شوند.

بهترین سیستم حمل و نقل جهان در 3 شهر آسیایی ، ویژگی های 5 شهر جهان که بهترین حمل و نقل عمومی را دارند

به گزارش خبرنگاران، حمل ونقل عمومی شامل وسایل نقلیه مختلف نظیر اتوبوس های شهری، تراموا، قطارهای مسافری، مترو، اتوبوس های برقی می شود که برای دسترسی به نقاط مختلف شهر در دسترس شهروندان و گردشگران قرار می گیرد.

به دلیل مسافت های طولانی و ترافیک سنگین، رفت و آمد در شهرهای بزرگ می تواند برای بسکمک از افراد دردسرساز باشد، اما بعضی شهرها تلاش می کنند تا سیستم حمل ونقل عمومی خود را به روز و ایمن کنند و آن را در دسترس همگان قرار دهند. شهرهای زیر، دارای بهترین سیستم حمل ونقل عمومی جهان هستند.

سنگاپور: بهترین راه برای رفت و آمد در سنگاپور، استفاده از سیستم حمل ونقل انبوه (Mass Rapid Transit system) یا متروی زیرزمینی است. خطوط مترو، مسافران را از شهری به شهر دیگر منتقل می کند و پس از رسیدن به مقصد مورد نظر، بهترین گزینه برای آن ها، پیاده روی است. بیشتر جزایر سنگاپور از طریق جاده قابل دسترسی است و پس از آن، خطوط ریلی، مهم ترین خطوط حمل ونقل زمینی به شمار می رود. پنج شاخص قیمت مناسب، بازدهی بالا، پایداری، راحتی و قابل دسترس بودن، معین می کند که این کشور بهترین سیستم حمل ونقل جهانی را دارد.

آمستردام: مرکز هلند دارای یک سیستم حمل ونقل عمومی ساده و بسیار راحت است. در آمستردام، شما به کارت های تراشه دار حمل ونقل عمومی دسترسی دارید که در انواع یک ساعته یا یک روزه موجود است. مسافران می توانند این کارت ها را از راننده یا راهنمای اتوبوس و تراموا تهیه کنند. علاوه بر سیستم حمل ونقل عمومی پیشرفته و کارآمد، مسافران و شهروندان می توانند در آمستردام دوچرخه کرایه کنند و از گردش در این شهر زیبا لذت ببرند. همچنین سیستم اتوبوس در این شهر بسیار گسترده است و نقاط مختلف را به یکدیگر متصل می کند.

لندن: حمل ونقل عمومی در لندن شامل دوچرخه، قطار، اتوبوس و کشتی است. با تمام این گزینه ها، افراد می توانند به هر کجای این شهر زیبا که تمایل دارند، سفر کنند. انتخاب های مختلفی نیز برای پرداخت هزینه حمل ونقل عمومی در این شهر وجود دارد که شامل Oyster Card و Pay As You Go است. مرکز انگلستان دارای قدیمی ترین سیستم حمل ونقل زیرزمینی در جهان است. سرویس های قطار زیرزمینی از ساعت صبح زود آغاز می شود و تا نیمه شب ادامه دارد. همچنین اتوبوس و تاکسی از دیگر انتخاب های افراد برای گردش در شهر است.

شانگهای: حمل ونقل عمومی این شهر به خوبی پیشرفته است و بیشتر شامل اتوبوس، مترو و تاکسی می شود. شبکه اتوبوسرانی شانگهای گسترده است و تمامی کرایه ها را می توان با استفاده از کارت سیستم حمل ونقل عمومی پرداخت کرد. خطوط اتوبوس این شهر برای مسیرهای کوتاه و طولانی در نظر گرفته شده است. متروی شانگهای بسیار گسترده، ارزان، قابل اطمینان، سریع و تمیز است و مسافران می توانند به کمک نقشه هایی که به زبان انگلیسی وجود دارد، مسیر و مقصد مورد نظر خود را به آسانی انتخاب کنند.

توکیو: در این شهر شبکه متراکمی از اتوبوس ها، قطارها و خطوط مترو وجود دارد که تقریباً از طریق 12 شرکت اداره می شود. خطوط مترو، شهروندان و بازدیدکنندگان بخش مرکزی شهر را به سوی خود جذب می کند و مسافران می توانند برای گردش در توکیو از گزینه کارت های کرایه پیش پرداخت استفاده کنند. از ویژگی های حمل ونقل عمومی در مرکز ژاپن می توان به سر وقت بودن، زمانبندی دقیق، خدمات بی نظیر و تکنولوژی بالا اشاره کرد. متروی توکیو بسیار کارآمد است و مسافران و گردشگران می توانند به کمک آن در کمترین زمان ممکن و بسیار راحت به هر نقطه ای از این شهر پرجمعیت سفر کنند.

منبع: ایمنا

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 13 آبان 1401 بروزرسانی: 13 آبان 1401 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1579

به "بهترین سیستم حمل و نقل جهان در 3 شهر آسیایی ، ویژگی های 5 شهر جهان که بهترین حمل و نقل عمومی را دارند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین سیستم حمل و نقل جهان در 3 شهر آسیایی ، ویژگی های 5 شهر جهان که بهترین حمل و نقل عمومی را دارند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید