(تصاویر) برندگان مسابقه جهانی بهترین عکس های خبری سال 2021

به گزارش زنگ قلاب بافی، روزا 85 ساله در خانه سالمندان در سائوپائولو در برزیل زندگی می کند. با شیوع کرونا او با هیچ کس تماس نداشت. اما پس از 5 ماه تنهایی یکی از پرستاران که از رنج روزا آگاه بود او را در آغوش گرفت. در برزیل محدودیت های شدید و قرنطینه در خانه های سالمندان در سال 2020 برقرار بود. این عکس توسط مدز نیسن عکاس دانمارکی گرفته است.

(تصاویر) برندگان مسابقه جهانی بهترین عکس های خبری سال 2021

ابن عکس از پابلو توسکو، عکاس آرژانتینی است که صحنه ای از تلاش زنان یمنی برای تهیه مایحتاج روزانه را به تصویر می کشد. فاطمه 9 فرزند دارد و به همراه یکی از آنها در سواحل یمن به امید صید ماهی، تور به دریا می اندازد.

رالف پیس یک عکاس حرفه ای از آمریکاست که از محیط زیست و جهانی زیر آب ها عکس می گیرد. او در نزدیکی سواحل ایالت کالیفرنیا پیروز شد عکسی از یک شیردریایی بگیرد که با شگفتی به ماسک غوطه ور در دریا می نگرد. تخمین زده می شود که حدود 140 میلیارد ماسک کرونا به دیگر پسماندها اضافه شده است. برخی از ماسک ها خطری برای محیط زیست و جانوران هستند.

آمی ویتاله، عکاس آمریکایی، عکسی از عملیات نجات یک زرافه در کنیا را برای مجله نشنال جئوگرافیک فرستاده است. این زرافه در جزیره ای در غرب کنیا در محاصره سیل قرار گرفته بود. امدادگران مجبور شدند برای نجات زرافه قایق ویژه ای درست کنند.

یاسپر دوئست، عکاس هلندی در زمان پاندمی و قرنطینه در منزل خود میزبان یک جفت کبوتر بود. این دو کبوتر به طور مرتب به این خانواده هلندی سر می زدند به نحوی که اهالی منزل برای مهمانان خود نام های اوولی و دوولی را انتخاب کردند.

علاقه آمریکایی ها به سلاح در جهان زبانزد است. آمریکا 328 میلیون جمعیت دارد. بر اساس آمار رسمی حدود 393 میلیون سلاح در اختیار شهروندان این کشور است. البته همه شهروندان سلاح ندارند، اما برخی از شهروندان بیش از یک سلاح دارند. تورل جاسپر مجموعه سلاح های خود را در ایالت لوئیزیانا به نمایش گذاشته است. (عکاس: گابریله گالیمبرتی از ایتالیا)

آدام پرتی، عکاس استرالیایی لحظه ای را شکار کرده که یک صخر ه نورد در ایالت بایرن آلمان به جای صخره و سنگ به تنه های درختان انبارشده آویزان است. این ورزشکار تقریبا به صورت افقی خود را نگاه داشته است. او بدون کمربند ایمنی و یا طناب در حال تمرین است. این عکس مقام اول را از به تصویر کشیدن ورزش های فردی کسب کرد.

یک مرد سفیدپوست با زنی سیاه پوست بر سر معنای مجسمه رهایی در واشنگتن جروبحث می کنند. مجسمه رهایی تندیسی از آبراهام لینکن، رئیس جمهوری اسبق آمریکاست که اعلامیه لغو برده داری را در یک دست دارد و دست دیگرش بر سر یک سیاه پوست به نشانه حفاظت قرار گرفته است. (عکاس: اویلین هاکشتین)

لورنسو توگنولی، عکاس ایتالیایی، که در لبنان زندگی می کند از انفجار مهیب در بیروت عکسی منحصر به فرد گرفته است. در این انفجار حدود 200 نفر جان باختند و 6500 نفر نیز مجروح شدند. بیش از 6 هزار خانه مسکونی منهدم شد.

حمله ملخ ها به مزارع کشاورزی در شرق آفریقا (عکاس: لوئیس تاتو)

حادثه در مسابقات دوچرخه سواری لهستان (عکاس: توماس مارکوفسکی)

ماریون 24 ساله اهل فرانسه که مبتلا به سرطان است پسرش را در آغوش گرفته است. (عکاس: جرمی لمپین)

یک پلنگ ماده فلوریدا در ال عبور از میان سیم های خاردار (عکاس: کارلتون وارد جونیور)

یک مرد زخمی در نزدیکی محل انفجار مهیب بندر بیروت (عکاس: لورنزو توگنولی)

ترس دختربچه از نشستن کبوتر روی بالکن خانه در هلند (عکاس: جاسپر داست)

منبع: فرارو
انتشار: 20 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 20 اردیبهشت 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1015

به "(تصاویر) برندگان مسابقه جهانی بهترین عکس های خبری سال 2021" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(تصاویر) برندگان مسابقه جهانی بهترین عکس های خبری سال 2021"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید