سلامتی و پزشکی

کرونا، ثبت حدود 500 مورد جدید ابتلا در مصر، سه مبتلای دیگر در مغرب جان باختند

منابع خبری از ثبت حدود 500 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا در مصر خبر دادند.

15 تیر 1399

بستری شدن مالک اسپارتاک مسکو پس از ابتلایش به کرونا

تاجر متمول روسیه و مالک یکی از مشهورترین تیم های فوتبال این کشور در بیمارستان بستری شد.

15 تیر 1399

خبرنگاران آزمایش کرونا در مشهد برای افراد علامت دار رایگان انجام می گردد

مشهد- خبرنگاران- آزمایش کرونا در قالب نظام ارجاع بیماران سرپایی دانشگاه علوم پزشکی مشهد به صورت رایگان و با داشتن علائم مشکوک در 38 مرکز جامع خدمات سلامت این دانشگاه انجام می گردد.

14 تیر 1399

صادرات 427میلیون دلاری صنایع دستی در 11ماهه سال 98

معاون صنایع دستی کشور از صادرات 427 میلیون دلاری صنایع دستی در 11 ماهه سال 98 به صورت رسمی و چمدانی اطلاع داد و گفت: 237 میلیون دلار صادرات رسمی صنایع دستی در 11 ماهه سال 98 است که در مجموع 88 هزار و 239 تن بوده است.

14 تیر 1399

کرونا تا زمانی که ریشه کن نشود خطرناک است، خاتمه یک اپیدمی به آسانی قابل پیش بینی نیست

فرمانده ستاد مقابله با کرونا در کلانشهر تهران با اشاره به فرایند افزایش مبتلایان به کرونا در کشور، گفت: هنوز ویروس کرونا در کشور وجود دارد و تا زمانی که ریشه کن نشود، خطر از بین نمی رود.

13 تیر 1399

کشف قارچ انگلی که جلوی ابتلا به مالاریا را می گیرد

محققان پیروز به کشف نوعی میکروب در قالب قارچی انگلی شده اند که می تواند جلوی تاثیرگذاری نیش پشه مالاریا و ابتلای افراد به این بیماری را بگیرد.

12 تیر 1399

ربات هوشمندی که در 2 دقیقه کرونا را می کُشد

یک شرکت تگزاسی ادعا می کند رباتی تولید کرده که می تواند Covid-19 را در 2 دقیقه بکشد. روش اصلی این ربات برای مبارزه با ویروس، حمله به ویروس با ضربات شدید نور UVC است. نور UVC تفاوت هایی نسبت به نور UV سنتی دارد و از طول موج کوتاه تر و پر انرژی تری تشکیل شده است.

10 تیر 1399

راز زندگی کیم جونگ اون در کتاب کارشناس سیا

یک کتاب جدید ادعا نموده رهبر کره شمالی خودش را با جان اف کندی، رئیس جمهور اسبق ترور شده آمریکا مقایسه نموده و کوشش داشته همسرش ری سول جو، در ظاهر و رفتار شبیه به همسر کندی یعنی ژاکلین کندی به نظر بیاید.

5 تیر 1399

برآورد دقیقی درباره توقف کرونا در فصل گرما وجود ندارد

مرکز پژوهش های مجلس در گزارشی شرح داد: هنوز هیچ برآورد دقیقی صورت نگرفته که آیا شیوع ویروس کرونا در شروع فصل گرما متوقف خواهد شد یا خیر.

3 تیر 1399

واکنش کارگردان زیرخاکی به احتمال توقیف سریال

کارگردان سریال زیرخاکی گفت: اگر سریال به خاطر خانم خیراندیش به حاشیه برود ایشان را مقصر می دانم و اگر حاشیه قبل از فیلمبرداری بود قطعا ایشان را انتخاب نمی کردم.

31 خرداد 1399

خبرنگاران شرکت های کانادایی از بسته حمایتی دولت استقبال نکردند

تهران- خبرنگاران- وزیر کار و اشتغال کانادا روز دوشنبه گفت: به علت فرایند پیچیده درخواست، شرکت های کانادایی برخلاف انتظار از بسته حمایتی دولت برای مشاغل آسیب دیده از کرونا استقبال نکرده اند.

31 خرداد 1399

تشخیص سرطان مغز با هوش مصنوعی

پژوهشگران مصنوعی، یک مدل مبتنی بر هوش مصنوعی ابداع نموده اند که می تواند احتیاج به بافت برداری را برای تشخیص سرطان مغز رفع کند.

30 خرداد 1399

دستگاه قابل حمل نتیجه تست کرونا را 20 دقیقه ای می دهد

به گزارش خبرنگاران به نقل از دیلی میل، محققان یک ماشین قابل حمل ساخته اند که می تواند سواب های آزمایش ویروس کرونا را تحلیل و نتیجه را پس از 20 دقیقه ارائه کند.

30 خرداد 1399

رویای دور صاحب خانه شدن

افزایش قیمت مسکن و زمین در شهر بیرجند سبب شده که خانه دار شدن در مرکز استان با حدود 200 هزار نفر جمعیت به ویژه برای قشر جوان تبدیل به یک رویا گردد.

28 خرداد 1399

رفتارهای که مهمانداران از آن متنفرند

رفتارهای که مهمانداران از آن متنفرنداز وقتی که هواپیما توسعه پیدا کردند در زمینه های مسافربری و حمل و نقل نیز مورد استفاده قرار گرفتند و شغل های زیادی را به وجود اوردند که یکی از این شغل ها مهمانداری است. پس بهتر است قبل از خرید بلیط هواپیما چند نکته را...

28 خرداد 1399

تظاهرات معترضان به محدودیت های قرنطینه در آلمان

صدها نفر از مخالفان تداوم شرایط قرنطینه در آلمان به رغم هشدار رئیس جمهوری این کشور درباره لغو زودهنگام محدودیت های کرونایی تظاهرات کردند.

28 خرداد 1399

اقدام ضروری برای جنگ فرسایشی

حداقل شصت روز از ورود یک ویروس کم تر از میکرون به داخل کشور ما می گذرد؛ بیش از پنج هزار نفر از هم وطنان عزیزمان را ازدست داده ایم و تعداد موارد بحرانی هم بیش از سه هزار نفر است.

27 خرداد 1399

اسرار مرموزی که در مورد مومیایی ها وجود دارد

اسرار مومیایی هااسرار مومیایی ها همواره یکی از عجیب و غریب ترین مواردی بوده که در دنیا وجود دارد. زمانی که صحبت از مومیایی می شود اولین چیزی که به ذهن می رسد کشور مصر می باشد. سنتی که در هزاران سال پیش در مصر وجود داشته باعث شده بود تا اغلب فرعون ها و پادشاهان...

24 خرداد 1399

ترکیه در صدر تعداد مبتلایان به کرونا در خاورمیانه نهاده شد

پس از آنکه تعداد مبتلایان به ویروس کرونا در ترکیه به بیش از 82 هزار نفر رسید، این کشور در میان کشورهای خاورمیانه در صدر تعداد مبتلایان به کرونا نهاده شد.

24 خرداد 1399

کرونا، 464 نفر طی 24 ساعت گذشته در ایتالیا جان باختند

464 نفر دیگر طی 24 ساعت گذشته بر اثر ابتلا به ویروس کرونا در ایتالیا جان باخته اند.

23 خرداد 1399
تعداد: (122)