خبرنگاران تشخیص سریع کرونا با کیت گرافنی

به گزارش زنگ قلاب بافی، تهران- خبرنگاران- محققان با استفاده از گرافن، کیت تشخیص کرونا ساختند که در مدت 15 ثانیه نتایج دقیقی ارائه می دهد، این کیت در حال وارد شدن به تست های بالینی است.

خبرنگاران تشخیص سریع کرونا با کیت گرافنی

به گزارش روز سه شنبه ستاد توسعه فناری نانو، شرکت جی ال سی مدیکال (GLCM)، یک شرکت تابعه گرافن ایدرز کانادا (GLC)، به تازگی اعلام کرده است تست GLCM SARS-COV-2 Insta را به اتمام رسانده و این تست ها می توانند نتایج را در کمتر از 15 ثانیه ارائه دهند. این تست تشخیص کرونا ابزاری مناسب برای پایش کرونا خواهند بود.

کیت تشخیص کرونای Insta-Test یک تست بزاق است که نیاز به سواب بینی ندارد. در این تست تجهیزات گران قیمت یا آزمایشگاه برای پردازش نتایج لازم نیست. این دستگاه تشخیصی هنگامی که در معرض آنتی ژن های ویروسی کرونا قرار می گیرد، سیگنال هایی تولید می کند و به طور مستقیم ویروس را در کمتر از 15 ثانیه تشخیص می دهد. این آزمایش Insta-test یک تست قابل انجام در محل بوده و برای شرایطی که نیاز به نتایج فوری و قابل اطمینان باشد، مناسب است تا بتوان گروه های بزرگی از مردم را مدیریت کرد.

پتانسیل این زیست حسگر مبتنی بر گرافن مردم را قادر می سازد تا احساس آزادی را به دست آورند و به زندگی طبیعی خود بازگرداند.

دانا مان مانو، مدیرعامل جی ال سی مدیکال گفت: تست Insta-test برای شناسایی و مدیریت مناطق با میزان عفونت بالا ضروری است، هر چه تست های بیشتری انجام دهیم، اعتماد به نفس بیشتری ایجاد خواهد کرد.

وی افزود: این روزها خبرهایی درباره موج جدید شیوع کرونا را در نواحی مختلف جهان می شنویم و انواع جدید ویروس چالش های بیشتری برای جهانیان ایجاد خواهد کرد. از ارائه پیشنهادهای نوآورانه و انقلابی برای حل این مشکل خوشحال هستیم. این تست یک راه چاره فوری برای کمک به مقابله با این پاندمی جهانی است.

مانو شرح داد: اتمام موفقیت آمیز توسعه این فناوری، پلتفرمی موثر برای تست های تشخیص کرونا در آینده است؛ چرا که این فناوری راه چاره سریع برای سویه های نوظهور ویروس های خانواده کرونا و سایر بیماری های ویروسی ارائه می دهد.

وی ادامه داد: مشتاقانه منتظر هستیم تا اطلاعات بیشتری را در هفته های آینده به اشتراک بگذاریم. در این فاصله وارد آزمایش های بالینی می شویم و برای حضور در بازار برنامه ریزی می کنیم.

بر اساس گزارشی که منتشر شده است یک موسسه ویروس شناسی مشهور جهان، اثربخشی Insta-test را از طریق ارزیابی های پیش از بالینی اعتبارسنجی کرده است. این دستگاه به زودی وارد آزمایش های بالینی انسانی می شود.

منبع: ایرنا
انتشار: 16 فروردین 1400 بروزرسانی: 16 فروردین 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 952

به "خبرنگاران تشخیص سریع کرونا با کیت گرافنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران تشخیص سریع کرونا با کیت گرافنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید