درباره پوش فیت چه می دانید!

به گزارش زنگ قلاب بافی، پوش فیت به سیستم لوله کشی فاضلابی گفته می شود که از لوله و اتصالات با کیفیت در ساخت آن ها استفاده شده و نصب آن ها نسبت به دیگر اتصالات آسان تر می باشد. استفاده از پوش فیت ها مزایای زیادی به همراه دارد که در ادامه این مطلب از ما به بیان آن ها می پردازیم. با ما همراه باشید.

درباره پوش فیت چه می دانید!

پوش فیت چیست؟

همان گونه که در بالا اشاره شد، پوش فیت ها سیستم لوله کشی فاضلاب هستند که اتصالات آن ها نسبت به انواع دیگر لوله ها آسان تر می باشد. در این سیستم نیازی به استفاده از جوش و چسب نبوده و لوله ها به وسیله سوکت به یکدیگر متصل می شوند.

از آن جایی که در تولید این گونه لوله ها از مواد اولیه خاص استفاده شده و فرآیند تولید آن ها متفاوت می باشد، شنمایندگی آن ها نسبت به سایر لوله ها بسیار کم تر می باشد. این گونه لوله ها در برابر ضربه مقاوم بوده و همچنین در برابر مواد شیمیایی، مواد اسیدی و بازی هم از خود مقاومت نشان می دهند.

همان طور که گفته شد، نصب این لوله ها بسیار آسان بوده و از آن جایی که نیاز به جوش و اتصالات خاصی نمی باشد، هزینه و زمان اجرای آن ها به طور محسوسی کاهش می یابد. همین ویژگی سبب شده است امکان نشتی در این گونه لوله ها به صفر برسد.

خصوصیات فیزیکی در لوله های پوش فیت این لوله ها را در برابر لرزه مقاوم کرده و قابلیت تحمل فشار در آن ها را بالا می برد. این امکان وجود دارد که لوله های پوش فیت در مقدار و قطرهای متفاوت ساخته و به بازار عرضه شوند.

قطر این لوله ها از 4 تا 16 سانتی متری متغیر می باشند و طول آن ها می تواند بین 30 سانتی متر تا 3 متر تغییر کند. همین امر کاربرد و استفاده از این لوله ها را در ساختمان افزایش می دهد.

چه موادی در ساخت پوش فیت استفاده می شود؟

آن چه که در ساخت پوش فیت مورد استفاده قرار می گیرد، پلی پروپلین بوده که با برترین استانداردهای روز دنیا ساخته می شود. از ویژگی های پلی پروپلین ها می توان به کیفیت بالا و در نتیجه عدم ایجاد هرگونه پوسیدگی در آن ها اشاره کرد.

انواع لوله پوش فیت

به طور کلی لوله های پوش فیت فاضلابی به دو دسته لوله های پوش فیت بدون صدا و پوش فیت معمولی تقسیم بندی می شوند. آن چه که در بالا به آن ها اشاره شد، ویژگی های لوله های پوش فیت معمولی می باشد. در ادامه به بیان توضیحاتی در زمینه لوله های پوش فیت بدون صدا می پردازیم.

همان گونه که از نام آن ها پیداست، لوله های پوش فیت بدون صدا به شکلی ساخته شده اند که از ورود صدا به بیرون از لوله جلوگیری می نمایند. در این فرآیند صدای تولید شده درون لوله از 6 تا 17 دسی بل کاهش می یابد.

آن چه که باعث ایجاد این ویژگی در لوله های پوش فیت بدون صدا می شود، استفاده از عایق کامپاوند می باشد. این عایق از خروج صدا به بیرون جلوگیری به عمل می آورد. ساختار لوله های پوش فیت بدون صدا به گونه ای است که علاوه بر کامپاوند از دو لایه دیگر هم در ساختار آن ها استفاده شده است. از این رو به آن ها لوله های سه لایه هم گفته می شود.

مزایای استفاده از پوش فیت

استفاده از لوله های پوش فیت فاضلابی مزایای زیادی به همراه دارد که از جمله می توان به موارد زیر اشاره کرد:

  • لوله های پوش فیت در سیستم فاضلابی می توانند تا دمای 90 درجه سانتی گراد را تحمل نمایند.
  • از دیگر ویژگی های این گونه لوله ها می توان به قابلیت انطباق آن ها با تمام لوله و اتصالات فاضلاب های قدیمی مانند لوله های پلیمری و آلیاژی اشاره کرد.
  • این گونه لوله ها در مقایسه با لوله های پلی اتیلنی در طولانی مدت آسیب نمی بینند و بر روی آن ها ترکی دیده نمی شود.
  • این گونه لوله ها در برابر تغییرات ناشی از دما مقاوم بوده و تغییرات طولی آن ها بسیار کم بوده و نزدیک به 0.11 میلی متر به مقدار هر درجه از تغییر دما می باشد.
  • لوله های پوش فیت از آب بندی قابل اعتمادی برخوردار هستند.
  • از آن جایی که این گونه لوله ها از وزن زیادی برخوردار نمی باشند، هیچ گونه بار اضافه ای به ساختمان وارد نمی نمایند.
  • ساختار داخلی این گونه لوله ها به شکلی است که هیچ گونه شیار و زائده ای در آن ها وجود ندارد. همین امر از ایجاد هرگونه انسداد و گرفتگی جلوگیری به عمل می آورد. هین امر می تواند تا مقدار زیادی هزینه های ناشی از تعمیرات را در آن ها کاهش دهد.
  • از آن جایی که در اتصال این لوله ها از هیچ گونه جوش و چسبی استفاده نمی شود، در صورت آسیب دیدن قسمتی از آن می توان به راحی اتصال را جدا کرده و قطعه نو را جایگزین آن کرد.
  • نصب این لوله ها بسیار آسان بوده و با سرعت انجام می پذیرد.

کلام پایانی

ما در این نوشته از ما به معرفی پوش فیت پرداختیم. امیدواریم از مطالعه این نوشته لذت برده باشید. در صورت تمایل نظرات، نقدها و پیشنهادات خود در این زمینه را با ما در میان بگذارید.

سوالات متداول

پوش فیت چیست؟

پوش فیت ها سیستم لوله کشی فاضلاب هستند که اتصالات آن ها نسبت به انواع دیگر لوله ها آسان تر می باشد. در این سیستم نیازی به استفاده از جوش و چسب نبوده و لوله ها به وسیله سوکت به یکدیگر متصل می شوند.

در ساخت پوش فیت ها از چه موادی استفاده می شود؟

آن چه که در ساخت پوش فیت مورد استفاده قرار می گیرد، پلی پروپلین بوده که با برترین استانداردهای روز دنیا ساخته می شود. از ویژگی های پلی پروپلین ها می توان به کیفیت بالا و در نتیجه عدم ایجاد هرگونه پوسیدگی در آن ها اشاره کرد.

مزایای استفاده از پوش فیت چیست؟

لوله های پوش فیت در سیستم فاضلابی می توانند تا دمای 90 درجه سانتی گراد را تحمل نمایند. از دیگر ویژگی های این گونه لوله ها می توان به قابلیت انطباق آن ها با تمام لوله و اتصالات فاضلاب های قدیمی مانند لوله های پلیمری و آلیاژی اشاره کرد.

این گونه لوله ها در مقایسه با لوله های پلی اتیلنی در طولانی مدت آسیب نمی بینند و بر روی آن ها ترکی دیده نمی شود. این گونه لوله ها در برابر تغییرات ناشی از دما مقاوم بوده و تغییرات طولی آن ها بسیار کم بوده و نزدیک به 0.11 میلی متر به مقدار هر درجه از تغییر دما می باشد. لوله های پوش فیت از آب بندی قابل اعتمادی برخوردار هستند.

منبع: ساختمانچی
انتشار: 22 مرداد 1400 بروزرسانی: 22 مرداد 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1174

به "درباره پوش فیت چه می دانید!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درباره پوش فیت چه می دانید!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید