دیدنی های جزیره مارها، جزیره ای ترسناک اما دیدنی

به گزارش زنگ قلاب بافی، زمین در هر دوره ای شاهد قدرتمندی گونه هایی بوده که در زمان خویش می زیسته اند. از هیولاهای ما قبل تاریخ تا اقوام و ملت های گوناگون بشری. اما می خواهیم به جزیره ای سفر کنیم که در زمان حال وجود دارد و مارها حکم رانان این جزیره هستند. بی شک دیدنی های جزیره مارها خالی از خطر نیست چرا که جایی که ما از آن حرف می زنیم پر است از مارهای سمی، غول پیکر. اگر شما هم مثل ما از وجود گونه های جانوری جزیره مارها شگفت زده شدید، حتما ادامه مطلب را دنبال کنید تا بیشتر با دسترسی به جزیره مارها، این جزیره مخوف و پررمز و راز آشنا شوید.

دیدنی های جزیره مارها، جزیره ای ترسناک اما دیدنی

موقعیت جغرافیایی

جزیره کوئیمادا(ilha da queimada grande) نام این مکان مخوف است. در واقع دیدنی های جزیره مارها در فاصله 33 کیلومتری از سواحل خلیج سائو پائولو (sao paolo) برزیل واقع شده است. این جزیره هزاران سال پیش و در اثر بالا آمدن آب اقیانوس اطلس (atlantic ocean) از زمین های مجاورش جدا شد و تعدادی از گونه های گیاهی و جانوری را درخود محصور کرد. جزیره کوئیمادا 206 متر بالاتر از سطح دریا واقع شد. وسعت تقریبی 430 هزار متر مربع را شامل می شود که 250 هزار مترمربع از مساحت پوشیده از بافت جنگل های بارانی و استوایی است. مساحت به جای مانده آن را صخره های بایر، خشک و علفزارها پوشانده است.

چرا کوئیمادا را به این نام می خوانند؟

این جزیره زیبا و در عین حال وحشتناک سال ها پیش به وسیله بومیان منطقه ها مجاور به منظور کاشت و پرورش موز سوزانده شد تا از بافت گیاهی عاری شود و مناسب برای اهداف زراعتی آنان شود. در نتیجه این آتش سوزی بسیاری از دیدنی های جزیره مارها در زمان دسترسی به جزیره مارها تخریب گشت. کوئیمادا در زبان پرتغالی به معنای سوخته است که این نام را از واقعه فوق به ارث برد جزیره کوئیمادا بیشتر به نام جزیره مارها (snake island) معروف است. هزاران سال پیش هنگام جدایی این مکان از اراضی مجاورش گونه های حیوانی خطرناکی از منطقه ها بکر و وحشی جنگل های آمریکای جنوبی را در خود محبوس گرداند. یکی از گونه های جانوری مارها بودند.

گونه های جانوری جزیره مارها

مارها(snake)

در جزیره کوئیمادا مارهای فراوانی زیست می نمایند که زندگی در آنجا را برای دیگر گونه ها ناامن و حتی غیرممکن کرده اند. بعضی از آن ها بسیار سمی و جز کشنده ترین مارهای برزیل و جهان هستند. بعضی دیگر آبزی و بعضی جز مارهای بدون سم هستند که شکار خود را می بلعند. در ادامه با دو گونه از خطرناک ترین این مارها آشنا می شویم.

مار افعی سر نیزه ای زرین (bothrops insularis)

مار افعی طلایی بی شک یکی از مارهای کشنده جهان محسوب می شود که در این جزیره زیست می نماید و به دلیل شکل سرش و رنگ بدنش به این نام خوانده می شود. نام علمی این افعی bothrops insularis می باشد. این مار دارای سمی مهلک است و از آنجا که رنگ بدنش از زرد تا قهوه ای روشن متغیر بوده به راحتی می تواند در منطقه ها کوئیمادا استتار کرده و قربانیان زیادی بگیرد. سم این افعی طلایی دارای آنزیم های پروتئاز (تجزیه نماینده پروتئین) و لیپاز (تجزیه نماینده چربی) بسیار قوی است در نتیجه با تزریق سم در بدن صیدش به راحتی عضله و بافت های اطرافش را تجزیه و نابود می نماید.

مار آناکوندا (anaconda)

یکی دیگر از گونه مارهای خطرناک این جزیره مار آناکوندا است. این مار نیش ندارد و گاها در آب و گاها در خشکی پرسه می زند. مار آناکوندا طعمه خود را با پیچش های وحشتناک دور آن و خفه کردن می کشد سپس دهان بزرگش را باز کرده و قربانی را درسته می بلعد.این مار توانایی بلعیدن طعمه هایی به بزرگی یک گوساله را دارد! این مار در زمان دسترسی به جزیره مارها قابل رویت می باشد.

عنکبوت غول پیکر پرنده خوار (giant spider bird eater)

پرندگان بومی این منطقه مخوف اگر از دست مارهای وحشتناک هم جان به در ببرند، شکار این عنکبوت بی رحم می شوند. این موجود عجیب در منطقه ها جنوبی آمازون هم دیده می شود.

عنکبوت خونخوار

این عنکبوت با نیش خود باعث مرگ صیدش شده سپس از خون آن تغذیه می نماید.

مارمولک تگو (tegu)

یکی از گونه های قابل توجه و منحصر بفرد این منطقه مارمولکی با جثه بزرگ این مارمولک می باشد.

ممنوعیت تردد به جزیره مرگبار مارها

اگر فکر کردید که می توانید به راحتی به این جزیره مرگبار سفر کنید باید بگوییم کمی در اشتباهید! از آنجا که این جزیره قربانیان زیادی گرفته تردد در آنجا ممنوع است! فقط با مجوزهای صادره از سازمان های ذی ربط و آن هم برای محققین و افراد خاص میسر است. این جزیره ترسناک تا به حال کشته های زیادی داشته اعم از ماهیگیران و اهالی بومی منطقه ها مجاور که هشدارها را جدی نمی گرفتند در نتیجه هم اکنون و از سال ها پیش این منطقه به وسیله فدرال منطقه و به وسیله دیدبانی فانوس دریایی نزدیک به محل محافظت می شود.

منبع: همگردی
انتشار: 20 دی 1401 بروزرسانی: 20 دی 1401 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1608

به "دیدنی های جزیره مارها، جزیره ای ترسناک اما دیدنی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدنی های جزیره مارها، جزیره ای ترسناک اما دیدنی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید