صحرای محافظت شده دبی ، تجربه سافاری در دبی

به گزارش زنگ قلاب بافی، گاهی که از شهر و شلوغی آن، از همهمه و هیاهویش و از از آلودگی هایش خسته می شوید، دلتان می خواهد سفر کنید و به جاهای بکر بروید و کمی آرامش بگیریدو از زیبایی های آن لذت ببرید؛ من به شما مکانی نو که نه دریای بیکران است و نه جنگل زیبای انبوه را پیشنهاد دارم، کویر بی نظیر و زیبا که با رفتن به آن آرامشی وجودتان را فرا می گیرد که حتی نخواهید توانست آن را برای دیگران وصف کنید؛ صحرا نامی که دوست داران آسمان را نیز به وجد می آورد و وسوسه می نماید که به آن سفر نمایند و شب را به تماشای آسمانی متفاوت با آسمان جاهای دیگر بنشینند. این مقاله به معرفی یکی از صحرا هایی خواهد پرداخت که در شهری با آسمان خراش های بسیار بلند قرار گرفته است، صحرایی که زیبایی هایش زبان زد هر کسی می باشد که به آنجا سفر نموده است. سافاری در دبی تماشا آسمان زیبای این کویر بی نظیر در شب، تفریحاتی که در آنجا به وسیله مسئولان به وجود آمده و شب زنده داری در کمپ های تفریحی آن شما را به وجد می آورد.دبی مرکز امارات متحده عربی می باشد و با عنوان لوکس ترین شهر در خلیج فارس خوانده می گردد صحرای محافظت شده دبی در خارج از شهرش قرار گرفته است. این پارک به وسعت 87 مایل در صحرای دبی قرار گرفته است ویک ساعت با دبی فاصله دارد. صحرای حفاظت شده دبی زمانی یک مزرعه بزرگ شتر بوده است. شیخ محمد بن رشید آل مختوم با الهام از آفریقای جنوبی، تمام 225 کیلومتر مزرعه را در سال 1997 خرید و شترها را از آنجا خارج کرد و تمام منطقه را که حدود 5% کل کشور را شامل می گردد فنس کشی کرد و به محافظت از گونه های بومی پرداخت.بعد از این اتفاق بیش از 6000 درخت کاشته شد زیست بوم اصلی از چمن و گل و بوته باز سازی شده است.

صحرای محافظت شده دبی ، تجربه سافاری در دبی

جاذبه های سافاری در دبی

این روز شاید یکی از برترین روزهای شما در زندگی تان باشد. صحرای دبی علاوه بر جاذبه هایی که به صورت طبیعی دارد، دارای سرگرمیاتی می باشد که از طرف مسئولان این پارک برای گردشگران تعبیه شده است. برترین تور برای شما یک تور 6 نفره در می باشد که امنیت کامل را برای شما تضمین می نماید. این تور مناسب بچه ها زیر 3 سال نمی باشد. همینطور این تور برای افراد مسن و خانم های باردار نیز توصیه نمی گردد.

لمس خورشید از روی تپه های صحرای دبی

در کویر زیبای دبی بزرگترین افق و درخشان ترین خورشید را می توانید تجربه کنید؛ لذت دیدن طلوع بی نظیر خورشید شما را هیجان زده خواهد نمود؛ از دیدن آن لذت ببرید، برترین فرصت برای عکس برداری فتوژنیک در این لحظه می باشد.

کاوش در صحرای دبی با جیپ

بهتر روز خود را با سوار شدن بر یک جیپ و گشت و گذار در این صحرای بی نظیر عربی آغاز کنید. شما می توانید از کمپ وارد ماشین شوید و به کشف بیابان در سافاری در دبی بی نظیر خود بپردازید. این تور کشف بیابان در سافاری در دبی یک روزه شما حدود 30 دقیقه طول می کشد؛ برای هیجان بیشتر البته با صرف کمی هزینه بیشتر Hummer Desert Safari را می توانید انتخاب کنید. لذت بالایی که این تور روی شن های نرم این صحرا به شما منتقل می نماید بی نظیر است.

شتر سواری در سافاری در دبی

شتر سواری یک سافاری در دبی بیابان است که در صبح انجام می گردد. این سرگرمی بی نظیر را می توانید بعد از سواری با ماشین در صحرای دبی تجربه کنید. این سرگرمی حدود 45 دقیقه به طول می انجامد و شما در این مدت زمان می توانید نهایت لذت را از این سواری ببرید. با این انتخاب شما با یک کاروان شتر همراه می شوید و به کشف این بیابان و حیات وحشش می روید. یکی دیگر از جاذبه های بی نظیر این سواری Falcon demonstration است که گردشگران به عکس گرفتن با پرنده های زیبا می پردازند.

اسکی شن و ماسه سافاری در دبی

یکی از تجربیات هیجان انگیز این سافاری در صحرای دبی، اسکی روی این شن های روان می باشد. در صحرای دبی چند تپه به ارتفاع 200 تا 300 متری وجود دارد که برای این تجربه بسیار ایده آل می باشد؛ وقتی سرعت خود را بالا ببرید ماسه را زیر اسکی خود احساس خواهید کرد. این سرگرمی لذت بخش را هر کسی می تواند تجربه کند زیرا هنگام زمین خوردن هیچ چیزی بجز شن های نرم و روان شما را آزار نخواهد داد.

کواد سواری سافاری در دبی

موتور سواری با موتورهای چهار چرخ دیگر سرگرمی لذت بخش در صحرای محافظت شده دبی می باشد. از این موتور های هیجان انگیز کرایه کنید و خاطره ای خوش برای خود به وجود آورید.

بالن سواری سافاری

سافاری بالون در هوای گرم صحرای محافظت شده دبی به شما امکان چرخش 360 درجه در صحرای بزرگ دبی را می دهد. این بالون ها امکان سوار کردن 24 نفر را به طور هم زمان دارند؛ در این سرگرمی لذت بخش آدرنالین شما بالا خواهد رفت زیرا بسیار هیجان انگیز خواهد بود ارتفاع بالا در بیابان های دبی. ضمناً از آن ارتفاع می توانید به دیدنی این صحرای بی نظیر و گونه های وحشش بپردازید.

عکاسی در سافاری

شما می توانید از تمام لحظات خود در صحرای دبی عکاسی کنید. می توانید لباس های زیبای عربی اجاره کنید و عکس های زیبا بگیرید. ثبت این لحظه ها برای همه قابل اهمیت است.

غروب خورشید

هنگام غروب می توانید لذت بخش ترین غروب را دیدن کنید. نا پدید شدن خورشید و رفتنش به پشت تپه های زیبای صحرای دبی شده دبی شما را هیجان زده خواهد نمود. شما می توانید برترین عکس ها را از این نمای لذت بخش بگیرید.

بوفه شام

هنگام غروب می توانید لذت بخش ترین غروب را دیدن کنید. نا پدید شدن خورشید و رفتنش به پشت تپه های زیبای صحرای دبی شده دبی شما را هیجان زده خواهد نمود. شما می توانید برترین عکس ها را از این نمای لذت بخش بگیرید.

سرگرمیات شبانه سافاری

در شب سافاری لذت بخشتان می توانید سرگرمیات متنوع بی نظیری را تجربه کنید از جمله: دیدنی پایکوبی عربی، دیدنی ستارگان که می دانید در کویر ستارگان با دست لمس می شوند، انواع نوشیدنی ها و غذاهای مختلف و قهوه های عربی و خرما و هابلی بابلی و ... که از تمام آن ها لذت خواهید برد.از دیگر سرگرمیات در این سافاری بی نظیر نقاشی حنا بر روی دستان شما می باشد. طرح هایی که با حنا روی دستان و بدن بانوان با دستان هنرمند زنان عربی کشیده می گردد نمونه ای اصیل از هنر عربی می باشد. بزرگترین و لذت بخش ترین سرگرمی در سافاری از نظر من دیدن آسمان شب و ستاره های بی نظیر آن است. در این آسمان ستاره ها انقدر به شما نزدیک هستند که گویی می توان آن ها را با دست گرفت. زیر آسمان پر ستاره دراز بکشید و به دیدنی این زیبای بی همتا بپردازید و از این لحظه ها لذت ببرید.

حیات وحش صحرای محافظت شده دبی

حیات وحش صحرای دبی شامل: غزال های عربی، همسانش غزال san، تعداد بسیاری خارپشت اتیوپیایی، مار زنگی و افعی، روباه Rueppel و گربه های کنجکاو بومی محل. در سافاری شما هدایت خواهید داشت که درباره این حیوانات به شما شرح خواهد داد. راهنما به شما خواهد گفت که جانوران عربی ممکن است با همسانان افریقایی خود شباهت داشته باشند، ولی بین آن ها شباهت های کلیدی وجود دارد. دما در صحرای دبی دائما به 45 درجه سلسیوس می رسد، به همین علت حیوانات طوری رشد و نمو پیدا نموده اند که با این محیط و دما سازگاری پیدا نموده اند؛ اگر شما غزال آفریقایی را با تمام شباهت هایش به غزال صحرای محافظت شده دبی، به دبی بیاورید در این مکان دوام نخواهد آورد و از بین خواهد رفت.با اینکه پارک ملی تازه است اما به خاطر حیات وحشش معروفیت دارد؛ این صحرای دبی جایی است که جولیو سزار شیرهایش را برای جنگ با مسیحیان در میدان های جنگ از آن انتخاب کرد. آنجا مهد سگ های اصیل و درشت عربی بود که اکنون دیگر وجود ندارند

ایمنی در صحرای محافظت شده دبی

راننده های ماشین ها بسیار حرفه ای می باشند، یاری های اولیه به آن ها آموزش داده شده و مدارک کامل رانندگی دارند. اتومبیل ها به سیله رول کیج ایمن شده اند تا از سرنشینان در برابر آسیب و بخصوص وارونه شدن اتومبیل که البته در بیابان نادر است، محافظت گردد. برای هر صندلی کمربند ایمنی تعبیه شده است. برای تور سافاری در این صحرای حفاظت شده از لندکروزر های 4 در 4 استفاده می گردد و شما از لحظه سوار شدن بر اتومبیل ها بیمه هستید. پس با تمام وجود از این قسمت سافاری لذت ببرید.

وسایل مورد احتیاج سافاری در صحرای محافظت شده دبی

در این سافاری صحرای محافظت شده دبی لذت بخش بهتر است شما یک دوربین عکاسی همراه داشته باشید تا تمام لحظات زیبای خود را ثبت کنید. شما باید لباس های مناسب و راحت به تن کنید و از همراه داشتن جواهرات و ساعت های گران قیمت و همینطور تلفن همراه خود داری کنید، زیرا در کمپ تلفن همراه آنتن ندارد.مقداری آب و خوراکی به همراه داشته باشید زیرا غذا و خوراکی فقط در کمپ سرو می گردد و شما در جاهای دیگر صحرا دسترسی به غذا ندارید. بهتر است 24 ساعت قبل از آغاز تور دبی به وسیله دفاتر گردشگری محلی هماهنگی های لازم را انجام دهید و زمان دقیق حرکت را تعیین کنید.در کل بیابان گردی به افرادی که به حرکت های شدید حساس هستند و یا دچار آسیب دیدگی هستند پیشنهاد نمی گردد. همینطور کسانی که حساسیت های شدید دارند.

مدت زمان و هزینه تور سافاری دبی

مدت زمان تور صحرای دبی نیم روز می باشد؛ یعنی شما باید نصف روز خود را برای لذت بردن در این سافاری خالی کنید. هزینه این تور سافاری برای هر نفر تقریبا 200 هزار تومان می باشد که به همراه صرف شام قیمت مناسبی می باشد. در تور دبی خود این سافاری را نیز در برنامه خود جای دهید و خاطره ای خوش را برای خود و خانواده تان رقم بزنید و از یک سرگرمی خانوادگی در صحرای محافظت شده دبی لذت ببرید.

منبع: همگردی
انتشار: 16 دی 1401 بروزرسانی: 16 دی 1401 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1605

به "صحرای محافظت شده دبی ، تجربه سافاری در دبی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "صحرای محافظت شده دبی ، تجربه سافاری در دبی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید