لغو اصل هشتاد و پنجی شدن طرح صیانت روی میز مجلس

به گزارش زنگ قلاب بافی، رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس از تدوین طرح لغو اصل هشتاد و پنجی شدن طرح فضای مجازی به وسیله تعدادی از نمایندگان و تقدیم آن به هیئت رئیسه خبرداد.

لغو اصل هشتاد و پنجی شدن طرح صیانت روی میز مجلس

به گزارش ایسنا، مجتبی توانگر با اشاره به درخواست تعدادی از نمایندگان برای لغو اصل هشتاد و پنجی شدن طرح حمایت از حقوق کاربران در فضای مجازی از تقدیم این طرح به هیئت رئیسه مجلس خبرداد و گفت: با توجه به این که رای گیری برای آنالیز طرح مذکور ذیل اصل 85 قانون اساسی زمانی انجام شد که پس از وقت استراحت مجلس بود و از آنجایی که معمولا بلافاصله پس از وقت استراحت طرحی برای رای گیری مطرح نمی گردد، لذا تعدادی از نمایندگان در صحن علنی حضور نداشتند.

نماینده مردم تهران در مجلس اضافه نمود: بنابراین به علت حضور نداشتن تعدادی از نمایندگان در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی و هم با توجه به این که اصل هشتاد و پنجی شدن آن فقط 121 رای آورده است که به نظر می رسد نظر اکثریت مجلس نیست، تعدادی از نمایندگان درخواست لغو این مسئله و آنالیز آن به صورت عادی را دارند.

این عضو کمیسیون مالی مجلس تاکید نمود: این درخواست که به امضای بیش از 20 نفر از نمایندگان رسیده است تقدیم هیئت رئیسه مجلس شده و امیدواریم با رای آوردن این طرح، آنالیز طرح فضای مجازی ذیل اصل 85 لغو و این طرح به صورت عادی آنالیز گردد.

رئیس کمیته اقتصاد دیجیتال مجلس اضافه نمود: با عادی شدن روال این طرح، امیدواریم با آغاز کار دولت نو، دولت هم در زمان مقتضی لایحه ای تدوین کند تا ان شاء الله این مسئله با رعایت همه جوانب آن مورد آنالیز و قانونگذاری قرار گیرد.

منبع: فرارو
انتشار: 23 مرداد 1400 بروزرسانی: 23 مرداد 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1176

به "لغو اصل هشتاد و پنجی شدن طرح صیانت روی میز مجلس" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "لغو اصل هشتاد و پنجی شدن طرح صیانت روی میز مجلس"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید