مسی لواندوفسکی را نادیده گرفت، هالند فقط یک هوادار داشت

به گزارش زنگ قلاب بافی، به گزارش خبرنگاران، مراسم برترین های فوتبال فیفا با انتخاب دوباره رابرت لواندوفسکی به عنوان برترین بازیکن مرد و الکسیا پوتیاس به عنوان برترین بازیکن زن به انتها رسید. توماس توخل سرمربی آلمانی چلسی در بخش مردان و اماهیز سرمربی تیم فوتبال زنان چلسی پیروز شدند به عنوان برترین سرمربی انتخاب شوند.

مسی لواندوفسکی را نادیده گرفت، هالند فقط یک هوادار داشت

ادوارد مندی به عنوان برترین دروازه بان مرد، کریستین اندلر برترین دروازه بان زن و اریک لاملا بازیکن تاتنهام برنده برترین گل فیفا شدند.

نشریه کیکر آلمان در گزارشی تفصیلی به آرای شرکت کنندگان مطرح در مراسم برترین های فیفا اشاره نمود؛ مراسمی که رابرت لواندوفسکی با بیشترین رأی از عنوان برترین بازیکن فیفا دفاع کرد.

نکته قابل توجه این بود که لیونل مسی رکورددار برنده این جایزه (شش عنوان) که بار دیگر به عنوان کاپیتان تیم ملی آرژانتین اجازه رأی دادن را پیدا کرد، حتی یک رأی به رقیب خود رابرت لواندوفسکی نداد.

در عوض، مسی هم تیمی های خود در پاریسن ژرمن نیمار و کیلیان امباپه و بعلاوه کریم بنزما، مهاجم رئال مادرید را انتخاب کرد.

رونالدو مسی را انتخاب نمی کند

لواندوفسکی به عنوان کاپیتان لهستان با وجود اینکه مسی را پس از جورجینیو و پیش از رونالدو در رده دوم قرار داد در سرانجام رأی گیری از عنوان خود دفاع کرد.

رونالدو که سال جاری در میان علاقه مندان نبود، بیشترین رأی را به لواندوفسکی، انگولو کانته (چلسی) و جورجینیو داد.

در بین نمایندگان آلمانی هانسی فلیک سرمربی تیم ملی آلمان، مانند همه مربیان و کاپیتان های تیم های ملی مردان، لواندوفسکی را بالاتر از محمد صلاح در رتبه اول قرار داد.

یکی از نکات جالب توجه این رأی گیری این بود که از حدود 600 نفر، تنها یک نفر هالند را برای مقام اول انتخاب کرد.

علاوه بر کاپیتان ها، سرمربیان ملی و یک نماینده رسانه از هر انجمن فیفا و مثل همواره طرفداران ثبت نام شده در سایت فیفا نیز می توانستند رأی دهند. در سرانجام برای هر گروه داوری رتبه بندی و در نهایت مجموع امتیازات محاسبه شد. لواندوفسکی با 48 امتیاز پیروز شد به مسی (44) و صلاح (39) غلبه کند.

در سال 2021 احتمالاً یه هسین-چونگ، سرمربی ملی تایوان، عجیب ترین انتخاب را داشت: از میان حدود 600 رأی دهنده، تنها او ارلینگ هالند، مهاجم ملی پوش نروژی دورتموند را در رتبه اول انتخاب کرد. حتی استال سولباک سرمربی تیم ملی نروژ و مارتین اودگارد کاپیتان تیم ملی نروژ و بعلاوه نماینده رسانه این کشور هم جرأت انجام این کار را نداشتند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 10 اسفند 1400 بروزرسانی: 10 اسفند 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1391

به "مسی لواندوفسکی را نادیده گرفت، هالند فقط یک هوادار داشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مسی لواندوفسکی را نادیده گرفت، هالند فقط یک هوادار داشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید