معاون اول رئیس جمهور: کالا های اساسی با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار در اختیار مردم قرار گیرد

به گزارش زنگ قلاب بافی، جلسه کارگروه تنظیم بازار با حضور معاون اول رئیس جمهور در یکی از میادین میوه و تره بار سطح شهر تهران برگزار شد.

معاون اول رئیس جمهور: کالا های اساسی با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار در اختیار مردم قرار گیرد

به گزارش حوزه دولت گروه سیاسی خبرنگاران ، محمد مخبر، معاون اول رئیس جمهور، روز دوشنبه پس از بازدید از یکی از میادین میوه و تره بار تهران با حضور در جلسه کارگروه تنظیم بازار با اشاره به برخی تفاوت قیمت ها در بازار در مقایسه با نرخ های مصوب ستاد تنظیم بازار شرح داد: با توسعه نظارت بر نحوه توزیع اقلام اساسی و مورد نیاز مردم، باید کالا های ضروری زندگی آحاد جامعه با قیمت های مصوب ستاد تنظیم بازار در اختیار مردم قرار گیرد.

مخبر در جلسه فوق العاده کارگروه تنظیم بازار که در همان محل تشکیل شد، گفت: دولت در پی آن است که با جلوگیری از نوسان قیمت ها و توزیع به موقع و مناسب کالا ها به ویژه در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای کالا ها و اقلام مصرفی مورد نیاز به راحتی در اختیار مردم قرار گیرد.

وی افزود: نباید مردم تفاوتی بین قیمت مصوب کالا و قیمتی که در اختیارشان قرار می گیرد احساس کنند.

معاون اول رئیس جمهور تاکید کرد: دستگاه های نظارتی با حضور میدانی باید کنترل دقیق و مستمر روی قیمت ها داشته باشند و البته دولت نیز مصمم است تا با حمایت همه جانبه و پشتیبانی دائم، بازار عرضه کالا را مدیریت کند تا مردم دچار مشکل نشوند.

همچنین در این جلسه که با حضور وزرای جهاد کشاورزی، صمت و دادگستری برگزار شد گزارشی از نحوه قیمت گذاری گوشت، مرغ، تخم مرغ و مواد لبنی و مصوبات ستاد تنظیم بازار و نحوه توزیع در میادین میوه و تره بار سطح کشور ارائه شد.

در این جلسه بعد از بحث و بررسی در خصوص زنجیره تولید و توزیع اقلام اساسی، برخی تصمیمات در حوزه بهبود شرایط بازار اتخاذ شد.

مخبر در بازدید امروز که به مدت دو ساعت و بصورت سرزده انجام شد، پس از شنیدن مسائل در نحوه توزیع و همچنین برخی تغییر قیمت ها دستورات لازم را به وزرای جهاد کشاورزی، صنعت، معدن و تجارت و دادگستری برای حل مسائل در نحوه عرضه به مصرف کنندگان و تفاوت قیمت ها در میادین میوه و تره بار و فروشگاه های زنجیره ای صادر کرد.

معاون اول رئیس جمهور همچنین امروز در تماس تلفنی با شهردار تهران هماهنگی لازم برای مرتفع شدن موضوع تفاوت قیمت ها در فروشگاه های زنجیره ای تحت نظارت شهرداری در مقایسه با نرخ مصوب تنظیم بازار را مورد تاکید قرار داد.

مخبر در بازدید امروز و در گفت وگوی صمیمی با مردم و پس از شنیدن درد و دل ها و مسائل آن ها تاکید کرد که دولت با تمام توان و همکاری و همراهی مردم در پی رفع مسائل و بهبود شرایط معیشتی آحاد جامعه است.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 13 آذر 1400 بروزرسانی: 13 آذر 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1295

به "معاون اول رئیس جمهور: کالا های اساسی با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار در اختیار مردم قرار گیرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "معاون اول رئیس جمهور: کالا های اساسی با قیمت مصوب ستاد تنظیم بازار در اختیار مردم قرار گیرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید