منافع ارز 4200 تومانی باید به مردم برسد

به گزارش زنگ قلاب بافی، عضو کمیسیون مالی مجلس گفت: مجلس با حذف ارز 4200 تومانی موافق است، اما اگر اقداماتی صورت گیرد که همانند گذشته دچار انحرافاتی نشود مسئله ای با بودنش نیست.

منافع ارز 4200 تومانی باید به مردم برسد

به گزارش خبرگزاری خبرنگاران ، غنی نظری در مصاحبه با ایبِنا درباره انحرافات مطرح شده در مورد تخصیص ارز 4200 تومانی و همچنین حذف آن در بودجه سال آینده، اظهار کرد: 18 هزار میلیارد تومان ارز 4200 تومانی در سال گذشته به کالاهای ضروری اختصاص یافته بود که این اعتبار متاسفانه به آن هدف اصلی که تامین کالاهای اساسی بود نرسید و دچار انحرافاتی شد.

وی ادامه داد: از اینرو ارز 4200 تومانی که متعلق به تامین کالاهای اساسی برای محرومین، اقشار ضعیف جامعه بود تامین نشد و دلیل آن این بود که شیوه نامه و آیین نامه درستی در شرح این ارز وجود نداشت به همین جهت این ارز در جاهای دیگر صرف شد.

عضو کمیسیون مالی مجلس شورای اسلامی گفت: در واقع تخصیص ارز 4200 تومانی به نام کالاهای اساسی بود، اما به کام دیگر کالاهای غیر ضرور شد، از اینرو در مجلس مصمم هستیم که این ارز باید از بودجه سال آینده حذف گردد و اگر امکان حضورش فراهم شد فقط صرفاً به کالاهای اساسی با نظارت دقیق تعلق گیرد.

نظری با بیان اینکه باید معین گردد این ارزها به چه کسانی تعلق گرفته است، توضیح داد: مجلس این اجازه را نخواهد داد همانند سالیان گذشته ارز 4200 تومانی حیف و میل گردد و باید این ارز در جهت تامین رفاه اقشار مستضعف و محروم هزینه گردد.

وی تاکید نمود: از اینرو مجلس علاقمند است در بودجه با دولت تعامل کند تا اولا کسری بودجه کمتر گردد و ثانیا اقدامات یاری معیشتی خوبی در جهت حمایت از مردم دیده گردد.

عضو کمیسیون مالی مجلس با بیان اینکه باید اقدامات در راستای حمایت از مستضعفان باشد، اعلام کرد: مجلس با حذف ارز 4200 تومانی موافق است و سعی خود را خواهد نمود که این ارز از بودجه 1400 حذف گردد، زیرا فساد آور است، اما اگر اقداماتی صورت گیرد که همانند گذشته دچار انحرافاتی نگردد مسئله ای با بودنش نیست، اما نبودنش بهتر از بودنش است.

->

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 16 بهمن 1399 بروزرسانی: 16 بهمن 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 832

به "منافع ارز 4200 تومانی باید به مردم برسد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "منافع ارز 4200 تومانی باید به مردم برسد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید