نَه گفتن هایی که به نفع بازیگران تمام شد

به گزارش زنگ قلاب بافی، گاهی اتفاقاتی می افتد که بازیگران از رد کردن پیشنهاد بازی در یک فیلم ابراز خرسندی می کنند.

نَه گفتن هایی که به نفع بازیگران تمام شد

به گزارش خبرنگار به نقل از وات کالچر، معمولاً وقتی بازیگران در پاسخ به پیشنهاد بازی در یک فیلم می گویند که مشغول پروژه دیگری هستند، نوع دیگری از نَه گفتن به سازندگان فیلم را به کار می برند؛ اما گاهی هم واقعا برای بازیگران تداخل برنامه ای ایجاد می شود و آن ها مجبور می شوند برخی از پیشنهاد ها را رد کنند.

بسته به پیروزیت و عدم پیروزیت این پروژه ها برخی از بازیگران بعد از دادن جواب منفی به سازندگان فیلم ها پشیمان می شوند و برخی هم شادند که فرصت بازی در آن فیلم ها را پیدا نکردند. در اینجا برخی از بازیگران را معرفی می کنیم که از رد کردن پیشنهاد بازی در برخی فیلم ها ابراز رضایت کرده اند.

تام هاردی و جوخه انتحار

عدم قبول پیشنهاد بازی در فیلم سینمایی جوخه انتحار از طرف تام هاردی، شاید یکی از مهمترین اتفاقاتی بود که برای این فیلم افتاد. هاردی در آن زمان برای بازی در فیلم سینمایی بازگشته به توافق رسیده بود و مجبور شد که پیشنهاد بازی در جوخه انتحار را رد کند. به همین دلیل فیلمنامه این پروژه به طور کلی تغییر کرد و ویل نامیت در نقش اصلی فیلم ظاهر شد. با توجه به اینکه هاردی برای فیلم بازگشته نامزد اسکار شد، به نظر می رسد که انتخاب هوشمندانه ای را انجام داده است.

ویل نامیت و روز استقلال

تعهد و قرارداد ویل نامیت برای بازی در فیلم سینمایی جوخه انتحار در نقش ددشات هم باعث شد او از نقش آفرینی دوباره در فیلم روز استقلال در سال 2016 باز بماند. این فیلم نه تنها با نقد های منفی از سوی منتقدان روبرو شد؛ بلکه در گیشه هم پیروز نبود و مورد استقبال مخاطبان قرار نگرفت. اگرچه هر دو فیلم روز استقلال و جوخه انتحار در این لیست به نام دو اثر ناپیروز آورده شده اند، اما جوخه انتحار در هر صورت برای ویل نامیت شرایط بهتری را ایجاد کرد و باعث معروفیت او در نقش ضد قهرمان شد.

جودی فاستر و هانیبال

با وجود اینکه فیلم سینمایی سکوت بره ها یک اثر کلاسیک پیروزیت آمیز بود، اما جودی فاستر آمادگی آن را نداشت که نقش برنده اسکار خود را دوباره در فیلم هانیبال بازی کند. فیلم هانیبال محصول سال 2001، در گیشه پیروز بود؛ اما به اندازه قسمت نخست نتوانست منتقدان را راضی کند. فاستر اعلام نمود به دلیل تداخل برنامه ای بازی در این فیلم را رد و از این تصمیمش ابراز خرسندی کرده است.

وال کیلمر و فیلم بتمن و رابین

ترکیبی از تداخل برنامه ای و همینطور اختلافات بر سر محتوای فیلم باعث شد که وال کیلمر از بازی در فیلم بتمن و رابین کنار بکشد. او در این باره گفته که برای بازی در فیلم مقدس قرارداد امضا کرده و نمی تواند دوباره نقش بتمن را بازی کند. او از این پروژه کنار رفت و جورج کلونی جایگزین او شد. اکنون از فیلم بتمن و رابین به نام یکی از بدترین فیلم ها با موضوع شخصیت بتمن یاد می شود و احتمالا وال کیلمر هم که در این فیلم بازی نکرد، از این بابت شاد است.

جانی دپ و اُزِ بزرگ و قدرتمند

هم جانی دپ و هم رابرت داونی جونیور پیش از جیمز فرانکو اولین گزینه هایی بودند که برای نقش آفرینی به نام اُز جادوگر جوان انتخاب شده بودند. رابرت داونی جونیور پس از یک جلسه با سم ریمی کارگردان فیلم اعلام نمود تمایلی به بازی در این نقش ندارد و در نهایت به توافق هم نرسید. جانی دپ این نقش را دوست داشت، اما به دلیل توافق با دیزنی برای فیلم رنجر تنها پیشنهاد بازی در فیلم اُزِ بزرگ و قدرتمند را رد کرد.

منبع: What Culture

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 16 شهریور 1400 بروزرسانی: 16 شهریور 1400 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1201

به "نَه گفتن هایی که به نفع بازیگران تمام شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نَه گفتن هایی که به نفع بازیگران تمام شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید