وزیر خارجه آلمان: مناقشه انتخاباتی آمریکا، برای امنیت بین المللی خطرناک است

به گزارش زنگ قلاب بافی، وزیر امور خارجه آلمان نسبت به شرایط امنیت در جهان با در نظر دریافت مناقشه حقوقی نتیجه انتخابات در آمریکا اظهار نگرانی کرد و گفت: آنچه در ایالات متحده می گذرد، نشانگر فرهنگ دموکراتیکی که ما از آمریکا توقع داریم، نیست.

وزیر خارجه آلمان: مناقشه انتخاباتی آمریکا، برای امنیت بین المللی خطرناک است

به نقل از خبرگزاری آلمان، هایکو ماس، وزیر امور خارجه آلمان در مصاحبه ای با بیلد با اشاره به نقش آمریکا در آرام ساختن شرایط در نقاط مشکلدار جهان گفت: این کشور شدیدا مهم بوده و به لحاظ بین المللی مورد احتیاج است.

هایکو ماس گفت، از آنجا که آمریکا شدیدا بعد از یک کمپین انتخاباتی قطبی شده، شاهد بزرگترین چالش برای کاخ سفید در پشت درهای آن است.

او اظهار کرد: مهمترین وظیفه رئیس جمهور آمریکا در درجه اول این خواهد بود که کشور و جامعه اش را مجددا به هم نزدیک کند.

وزیر امور خارجه آلمان درباره صحبت ترامپ در خصوص دستکاری انتخابات لحن انتقادی در پیش گرفته و گفت: هر کسی که اتهاماتی را مطرح می کند باید آنها را ثابت کند.

هایکو ماس گفت که نتیجه انتخابات آمریکا و احتمال ارجاع آن به دیوان عالی، برای امنیت بین المللی خطرناک است.

او همچنین تاکید کرد که رئیس جمهور بعدی آمریکا بهتر است با لحنی آرامتر برخورد کند، آمریکا بیش از یک نمایش تک نفره است. هرکسی در این شرایط در این آتش بنزین بریزد کار غیرمسئولانه ای انجام داده است.

ماس همزمان نسبت به امکانپذیر شدن همکاری نزدیکتر اروپایی ها و آمریکایی ها بعد از انتخابات اظهار امیدواری کرد. او ادامه داد: ما تنها در صورتی قادر به سرانجام دادن به بحران های فراوان از جمله جنگها خواهیم بود که آمریکایی و اروپایی ها دست در دست یکدیگر همکاری کنند.

هایکو ماس چند روزی است به دلیل تماس با یک کرونا مثبت در قرنطینه خانگی در برندنبرگ به سر می برد . این دومین بار است که این وزیر آلمانی مجبور شده به قرنطینه 14 روزه برود.

او گفت از مردمی که در مقابل خانه اش غذا می گذارند تشکر می کند و حالش خوب است.

ماس همچنین در حساب توییتری خود نوشت: آنچه در آمریکا اتفاق می افتد، با فرهنگ دموکراتیکی که از ایالات متحده می شناسیم مطابقت ندارد. مهم است که نتیجه آن توسط همه پذیرفته شود. برنده شدن آسان است، اما گاهی بازنده بودن سخت است.

وزیر امور خارجه آلمان چندی پیش در توییت دیگری از دموکراسی حاکم در آمریکا به نیکی یاد کرد و افزود که بازنده خوب بودن بسیار مهم تر از برنده درخشان بودن است.

طی چند روز اخیر دونالد ترامپ نسبت به احتمال تقلب در شمارش انتخابات ایجاد شبهه کرده که این موضوع با واکنش های بسیاری در سراسر آمریکا روبرو شده است. به نظر می رسد مواضع اخیر هم پیمانان اروپایی آمریکا نیز در راستای نگرانی از زیر سؤال بردن فرایند دموکراتیک در انتخابات آمریکا است.،ایسنا

منبع: ایران آنلاین
انتشار: 16 آذر 1399 بروزرسانی: 16 آذر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 715

به "وزیر خارجه آلمان: مناقشه انتخاباتی آمریکا، برای امنیت بین المللی خطرناک است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "وزیر خارجه آلمان: مناقشه انتخاباتی آمریکا، برای امنیت بین المللی خطرناک است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید