شرایط وخیم سلمان رشدی ، احتمال نابینایی و از دست دادن تکلم

به گزارش زنگ قلاب بافی، سلمان رشدی، نویسنده انگلیسی مرتد کتاب آیات شیطانی که عصر آدینه هدف حمله با چاقو نهاده شد به دستگاه تنفسی وصل است و قادر به تکلم نیست.

شرایط وخیم سلمان رشدی ، احتمال نابینایی و از دست دادن تکلم

به گزارش العربیه، منابع نزدیک به وی اعلام کردند که این نویسنده مرتد پس از ضربات متعدد چاقو و عمل جراحی اکنون قادر به تکلم نیست و از ناحیه چشم، دست و کبد آسیب دیده است.

وکیل راوی این رمان نویس گفت که رشدی نمی تواند صحبت کند و این خبر خوبی نیست و ممکن است رشدی یکی از چشمانش را از دست بدهد.

وی اضافه کرد: رشدی اعصاب دستش قطع شده و کبدش با چاقو آسیب دیده است.بعلاوه پلیس نیویورک تایید کرد که رشدی از ناحیه گردن مورد اصابت چاقو قرار گرفته و اعلام کرد که از ناحیه سر آسیب جزئی داشته است.

این نویسنده انگلیسی بلافاصله پس از حمله فرد ضارب به وی با هلیکوپتر برای درمان منتقل شد.

پلیس نیویورک بعلاوه هویت مهاجم را هادی مطر 24 ساله اهل نیوجرسی معرفی کرد و گفت انگیزه این حمله هنوز معین نیست.

روز آدینه سلمان رشدی حین سخنرانی در بنیاد چاتاکوا پس از حمله مردی که چاقو به دست داشت و با مشت و چاقو به او حمله کرد به شدت زخمی شد.به نوشته دیلی میل ضارب که از پشت سِن وارد محل اجرا شده بود، 10 تا 15 بار به سلمان رشدی چاقو زد که یکی از آنها به گردنش اصابت کرد.

ویدئویی که در شبکه های اجتماعی دست به دست می گردد، نشان می دهد رشدی به وسیله اطرافیانش نجات داده و روی زمین دراز کشیده و مهاجم مهار شده است.

منبع: توریسم آنلاین
انتشار: 23 مرداد 1401 بروزرسانی: 23 مرداد 1401 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 1537

به "شرایط وخیم سلمان رشدی ، احتمال نابینایی و از دست دادن تکلم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شرایط وخیم سلمان رشدی ، احتمال نابینایی و از دست دادن تکلم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید