حضور نویسنده آسیایی در فهرست پرفروش های نیویورک تایمز

به گزارش زنگ قلاب بافی، به گزارش خبرنگاران به نقل از نیویورک تایمز، این مجله هر هفته فهرستی از آثار پرفروش خود در بخش های داستانی، غیرداستانی، و کودک و نوجوان در هفته پیش رو را منتشر می کند. در این مطلب نگاهی به پرفروش ترین آثار داستانی چاپی این هفته خواهیم داشت.

حضور نویسنده آسیایی در فهرست پرفروش های نیویورک تایمز

جایی که خرچنگ ها آواز می خوانند نوشته دِلیا اُوِنز 96 هفته است که در فهرست پرفروش ها قرار گرفته است که رکوردی کم نظیر به حساب می آید. داستانی هیجان انگیز از روابط انسانی و عشق و تقلای انسانی تنها برای حیات. زنی که سال ها به تنهایی در جنگل زندگی کرده است ناگهان متهم به قتل می گردد و سرنوشتی نامعلوم در انتظارش است. ریس ویتراسپون، ستاره هالیوود با معرفی این کتاب در فهرست آثار گروه کتابخوانی اش نقش زیادی در محبوبیت داستانِ اُونز داشت. این کتاب با ترجمه آرتمیس مسعودی و همکاری نشر آموت رخت واژگان فارسی را به تن کرد و وارد بازار کتاب ایران شد.

نیمه ناپدیدشده نوشته بریت بنت با گذشت پنج هفته از حضور در فهرست پرفروش این هفته در رتبه دوم قرار گرفت. زندگی دوقلوهای رنگین پوستی که در شانزه سالگی تصمیم می گیرند جامعه کوچک مردم سیاه پوست را ترک کنند و زندگی جدیدی برای خود بسازند. کمی بعد که با مسائل جدیدی روبه رو می شوند یکی از دوقلوها به خانه می گردد و دیگری هویت جدیدی برای خود به عنوان یک رنگین پوست می سازد.

28 تابستان نوشته الین هیلدربند در سومین هفته از انتشار در جایگاه سوم پرفروش های نیویورک تایمز قرار گرفته است. رابطه ای در سال 1993 بین مالوری و جیک آغاز شد اما این رابطه حدود سه دهه مسکوت ماند و مالوری هنگام مرگ از فرزندش درخواست می کند که با یک شماره تلفن تماس بگیرد. آن طرف خط جیک جواب تلفن را می دهد. چطور چنینی چیزی ممکن است که شنیدن صدای یک مرد غریبه آخرین آرزوی مادر باشد؟ همسر جیک در کارزار انتخاباتی رقابت می کند و کشف این رابطه مخفی پیامدهای ناخوشایندی برایشان به همراه دارد.

جنسیت و غرور نوشته کوین کوآن در هفته نخست انتشار پیروز شد در جایگاه چهارم پرفروش های مجله نیویورک تایمز در بخش آثار چاپی قرار بگیرد. کوآن پیش از این داستان آسیایی های احمق ثروتمند را نوشته بود که به اقتباسی سینمایی در هالیوود تبدیل و برنده جوایز متعددی در مراسم گلدن گلوب شد. داستان لویی چرچیل که با سنت های خانواده درگیر است و خیلی تلاش می کند تا عاشق مردی که هر روز می بیندش نگردد.

بادهای کامینو نوشته جان گریشام پس از ده هفته از انتشار در جایگاه پنجم پرفروش ها قرار گرفته است. البته به نظر می رسد آثار جنایی و معمایی گریشام در ایام قرنطینه خانگی طرفداران بیشتری دارد. دیگر کتاب این نویسنده آمریکایی تحت عنوان محافظین هم در جایگاه پنجم بخش آثار الکترونیک و چاپی قرار گرفته است.

گریشام پیش از این رمان جزیره کامینو را نوشت. داستان از این قرار است که نسخه های اصل آثار فیتزجرالد، که از ارزش بالایی برخوردار است، در دانشگاه پرینستون به سرقت می رود. بروس کبل، یک کتاب فروش در فلوریدا به دست داشتن در سرقت این نسخه ها مظنون است. در این میان یک رمان نویس جوان با نام مرسر مان، مامور می گردد تا به حلقه ادبی دوستان آن کتابدار نفوذ کند تا از این طریق بتواند به حقیقت ماجرا پی ببرد. بادهای کامینو نیز به سراغ ماجرایی دیگر در جزیره کامینو می رود. وقتی جسد یک نویسنده در جزیره کامینو پیدا می گردد مرز بین واقعیت و خیال دچار ابهام می گردد و پلیس در میانه تلاش برای یافتن قاتل خواننده را با رازهای مختلف دچار شگفتی می کند.

جان گریشام در سال 1955 میلادی در ایالات متحده به جهان آمد و سال هاست که به عنوان نویسنده رمان های حقوقی در این کشور مطرح است و حضورش در میان پرفروش ها اصلاً عجیب نیست. از وی تا به امروز 30 اثر اعم از رمان، داستان کوتاه و کتاب کودک منتشر شده و بسیاری از آن ها تا به امروز در پرده نقره ای سینما روایت شده اند. ترجمه های متعددی از آثار او به زبان های مختلف از جمله فارسی منتشر شده است.

برای دیدن فهرست کامل پرفروش های این هفته به لینک زیر مراجعه کنید:

https://www.nytimes.com/books/best-sellers/

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 19 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 مهر 1399 گردآورنده: crochetschool.ir شناسه مطلب: 533

به "حضور نویسنده آسیایی در فهرست پرفروش های نیویورک تایمز" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "حضور نویسنده آسیایی در فهرست پرفروش های نیویورک تایمز"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید